Sunmelia Beach Resort Hotel & Spa | SIDE*****

Share on facebook

 

 • ЗАТВОРЕН И ОТВОРЕН БАЗЕН
 • ЛЕЖАЛКИ И ЧАДОРИ БЕСПЛАТНО
 • ЗА ДЕЦА
 • ФАМИЛИЈАРНИ
 • ПЕСОЧНО-КАМЧЕСТА ПЛАЖА
 • ТЕРЕТАНА И СПА
 • АКВА ПАРК
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Кизилагач на 70км од аеродромот во Анталија и 10км од Сиде и Манавгат.

 • Сместување

  Вкупно 590 соби.

  • Стандардни Соби: (36м², една спална соба, едно купатило, макс.2+1 лице).
  • Стандардни Соби со Кревети на Спрат: (40м², една спална соба со француски кревет + кревети на спрат, едно купатило, макс.2+2 лица).
  • Фамилијарни Соби: (60м², две спални соби одвоени со врата, две купатила, макс.4 лица).
  • Апартмани: (две спални соби со врата помеѓу нив, една дневна соба, едно купатило, макс.5 лица).

  Сите соби се со купатило со туш, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува со безалкохолни пијалоци и вода секој ден), сеф (со доплата), керамички под, сателитска телевизија и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, попладне торти, чај, кафе, вечера и супа за време на полноќ, À la Carte ресторани – турски и кинески со претходна резервација и само еднаш неделно за престој во еден од нив, сладолед за време од еден час попладне, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 24.00 часот. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, пијалоци по 24.00 часот, свежо цедени сокови, À la Carte италијанскиот и рибниот ресторан со доплата, сите флаширани пијалоци, услуга во соба, пијалоци во диско клубот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса – Acacia, À la Carte ресторани: турска кујна – Ottoman, Olive – италијанска кујна, Bonsai – кинеска кујна, рибен ресторан со претходна резервација, лоби бар, бар за закуски, бар покрај базен и на плажа, диско клуб. Со доплата: доктор, перење, чување деца, фризер, телефон, факс, интернет кафе, компјутерски игри, продавници, изнајмување кола. WI-FI интернет конекција до 50Mb во лоби е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа, со песок и камчиња. Лежалките, чадорите за сонце и пешкирите се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени (затворени во летната сезона) базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, турска бања, сауна, фитнес центар, тениски терени, пинг-понг, одбојка на плажа. Со доплата: масажа, спортови на вода, куглање, билијард, компјутерски игри, осветлување за тениски терени и опрема за тенис, велнес и центар за убавина. Забавни програми во текот на денот и навечер. Мини клуб за деца од 04-12 години и клуб за тинејџери помеѓу 11-15 години.

ИЗГЛЕДАЈТЕ ГО ВИДЕОТО ОД ХОТЕЛОТ SUNMELIA