ВИЛА PARADISO BLOK B - Пефкохори - инт - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Вила PARADISO е еден од најбараните наши објекти на Халкидики, се наоѓа на идеална локација на само неколку чекори од плажата во Пефкохори.

12% попуст за рана уплата до 15.02.2024

Локација:       Се наоѓа на 40 м.од  плажа, во непосредна близина на центарот.

Сместување:  Ниско приземје, прв и втор кат двокреветнитрикреветни, четирикреветни студиа, петкреветни и шесткреветни апартмани.

  • Студио 1/2– два единечни кревети, опремена кујна, бања, ТВ. (ниско приземје- реновирани)
  • Студио 1/3 и 1/4 – одвоена опремена кујна и соба со еден брачен кревет и еден или два единечни креветибања, ТВ, тераса. (реновирани)
  • Клима уредот се доплаќа 5€ од ден.
  • Пешкири и хигиенски средства  нема во сместувачките капацитети.
  • Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).   

НОВО Реновирани соби

Реновираниот блок од еден од најпродаваните наши објекти – Paradiso Пефкохори се наоѓа на само 40-тина метри од плажа, се одликува со новопремени студија.

Превозот се доплаќа

Повратен превоз Еден правец
Возрасен 45€ 35€
Деца од 02-12 год. 35€ 25€
Деца до 2 год. Бесплатно (без седиште) Бесплатно (без седиште)

 

 

ЦЕНОВНИК ЗА 7 НОЌИ

Период Бр.на ноќи 1/2 студио ниско  приземје     Блок Б   1/3 студио            Блок Б 1/4 студио        Блок Б
26.05 – 02.06 7 / 169 € промо 189  промо
02.06 – 09.06 7 / 299 € 31
09.06 – 16.06 7 259 € 349 € 369 €
16.06 – 23.06 7 299  389 € 409 €
23.06 –  30.06 7 329  419 € 439 €
30.06 – 07.07 7 379  469 € 489 €
07.07 – 14.07 7 419  509 € 529 €
14.07 – 21.07 7 449  569 € 589 €
21.07 – 28.07 7 449 € 569 € 589 €
28.07 – 04.08 7 449 € 569 € 589 €
04.08 – 11.08 7 449 € 569 € 589 €
11.08 – 18.08 7 449 € 56 58
18.08 –  25.08 7 449 € 569 € 589 €
25.08 – 01.09 7 319 € 479 € 499 €
01.09 – 08.09 7 259  409 € 429 €
08.09 – 15.09 7 / 31 339 €
15.09 – 22.09 7 / 249  269 €
22.09 – 29.09 7 / 19 21

ЦЕНИТЕ  СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ  НА  СТУДИО или АПП   ЗА  7 НОЌИ.

Задожолжителна доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Реновирани ЕКО студиа – ниско приземје

1/2 студиата се лоцирани на ниско приземје. Овој тип соби се најекономичната варијанта за сместување во овој објект.

 

  • Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.