Bella Resort Hotels & Spa | Antalija Side *****

Share on facebook
 • НАША ПРЕПОРАКА
 • ПЕСОЧНА ПЛАЖА
 • ЗАТВОРЕН И ОТВОРЕН БАЗЕН
 • ЛЕЖАЛКИ И ЧАДОРИ БЕСПЛАТНО
 • ДЕТЕ ДО 12,99 – БЕСПЛАТНО СМЕСТУВАЊЕ
 • ФАМИЛИЈАРНИ
 • НА ПЛАЖА
 • ТЕРЕТАНА И СПА
 • Хотелот се наоѓа во областа Чолакли, 12 км од Сиде и 55 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 291 соби.

  • Стандардни соби (24 м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице),
  • Фамилијарни соби (42 м², две спални соби поврзани со врата, едно купатило, макс.4 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш и фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува со вода и безалкохолни пијалоци при пристигнување, потоа само со вода), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф (со доплата), ламинатен под, сателитска телевизија и музички канали, балкон. WI-FI интернет конекција е бесплатна.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, закуска попладне, вечера, закуска навечер, храна и пијалоци во барот на плажа од 10.00 – 18.00 часот, Лоби бар отворен 24/7, сладолед покрај базен за време на одредени часови, À la Carte ресторани ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10-00:00 часот. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, специјални вина, свежо цедени сокови, услуга во соба, сите флаширани пијалоци.

 • Содржини

  Главен ресторан Safran со шведска маса, À la Carte ресторани ресторани: Kebabistan – турска кујна, Santa Lucia – италијанска кујна и Sambrero – мексиканска кујна, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, бебиситер, перење, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, шопинг центар, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI интернет конекција во лобито е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи на плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, тениско игралиште, турска бања, сауна, соба со пареа, одбојка, гимнастика, одбојка на плажа, пинг понг, кошарка. Се доплаќаат: спортови на вода, билијард, масажа и центар за убавина. Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базен и на плажа, шоу програми навечер. Мини клуб за деца од 04-12 години.

 • Внимание

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ВИДЕТО ОД ХОТЕЛОТ

ЛОКАЦИЈА ОД ХОТЕЛОТ