VAL FREJUS – ФРАНЦУСКИ АЛПИ - РТ

Share on facebook

Опис

Valfrejus е скијачко одморалиште на француските Алпи сместено во долината Мориен. Одморалиштето ја комбинира автентичноста со типичниот алпски стил помешан со модерноста на нашето време. Valfrejus е дел од скијачката област SkiMo, која ги вклучува областите Aussois, La Norma, Val Cenis, Valfréjus и Bonneval sur Arc. Заедно, тие нудат над 325 километри патеки. Поврзаноста помеѓу секоја од овие станици е со трансфер, а не со скијање. Одморалиштето се наоѓа на 4 часа од Париз и 3 часа од Милано! На падините работат 76 снежни машини, со што се подобрува природната снежна покривка на одморалиштето. Идеален за скијачи од сите нивоа.   ТЕРМИН: 13.01.2023 – 22.01.2023   Опис на сместувањето (повеќе инфо на линкот): Апартмани Ла Тура La Turra им нуди на своите гости отворен базен и сауна. Достапни се бар и пекара. Апартманите се достапни со лифт и имаат ТВ, трпезарија, гардероба и софа. Тие исто така нудат приватна бања со када или туш. Дополнителните погодности вклучуваат машина за миење садови, комплетно опремена кујна и балкон со поглед на планина и базен. Продавници за храна и ресторани може да се најде во рамките на 400 метри. Најблискиот ски-лифт е на помалку од 100 метри.  
Тип на соба Цена по лице
1/2 600€
1/3 550€
1/4 500€
1/5 – 1/6 450€
  Апартманите се наменети од 2 до 6 лица:
 • Дневна соба со опремена кујна
 • Трпезарија со софа кревет (за 2 лица)
 • 1 спална соба со брачен кревет (за 2 лица) и 1 мала спална соба со кревет на спрат (за 2 лица)
 • Приватна бања со посебен тоалет
 • Балкон
 • Ски гардероба
1 ДЕН – 13.01.2023
 
Тргнување од пред СЦ Борис Трајковски, возење кон Франција со попатни паузи и задолжителни царински формалности.
2 ДЕН – 14.01.2023
 
Пристигнување во Valfrejus, check-in во апартманите после 16:00 часот Слободно време за одмор и истражување на одморалиштето. Ноќевање.
3-8 ДЕН – 15.01.2023 – 20.01.2023
 
Откако ќе ја добиете вашата карта за скијање, ќе имате можност да одлучите по која од патеките од 100 км да се спуштите во Valfrejus. Подгответе се за многу емоции, игри на снег и нови познанства.
9 ДЕН – 21.01.2023
 
Check-out до 10:00 часот. Поаѓање кон Македонија.
10 ДЕН – 22.01.2023
 
Пристигнување во Македонија во попладневните часови.

Вклучува /

 • 7 ноќевања во избраниот тип на соба
 • 6 дневна ски карта за Valfrejus.
 • Превоз со модерни високотуристички автобуси на релација Скопје – Вал Фрејус – Скопје
 • Бесплатен превоз од сместување до ски терени понеделник до петок, 1-2 пати на ден

Не вклучува

 • Дополнителна опрема за скијање/сноуборд
 • Туристичка такса 15€ по лице за време на целиот престој, се плаќа на лице место
 • Постелнина – (по избор) – 12 €/ лице
 • Крпи – (по избор) – 9 €/лице
 • Депозит за штета – 300 € по стан – задолжително. Блокиран со кредитна картичка. Се враќа на крајот од престојот доколку не се констатира штета во апартманот.
 • Чистење на станот се плаќа на лице место (по желба) – 60 € (без кујна)
 • Сопствени трошоци;