Hotel Azalena 3*-AR

Share on facebook

Хотелот Азалена 3*  е одличен избор за патниците кои ја обожаваат прекрасната плажа на Луца-Врахос.

Хотелот со својата местоположба доминира над малото туристичко место, нудејки незаборавен поглед на прекрасното Јонско море кој вашиот престој ќе го направи посебен.
Хотелот се наоѓа на 100 метри од море, но заради конфигурацијата на теренот пристапот до хотелот е по пат со нагорнина, или соодветно поставените скали.
Собите се пространи и удобни, со големи тераси со поглед на море, опремени со тоалет, ТВ, фрижидер и бесплатен интернет.
Во хотелот се служи појадок (ВКЛУЧЕН ВО ЦЕНА) како и можност да нарачате неколку типови на јадења за време на вашиот престој. Посебна вредност на овај хотел му дава прекраснот базен на располагање со фантастичен поглед и местоположба,  која ќе ви пружи идеални релаксирачки моменти.

Погодност која ни ја нудат во хотелот е доколку имате потреба да спремите нешто во кујна за вас и вашите деца (хотелските соби не располагаат со кујна),  домаќините со радост ќе го направат тоа за вас, како и можност да се претплатите на вечера во таверна Сиарбас во непосредна близина на самата плажа. Хотелот располага и со соодветен паркинг за клиентите кои доаѓаат со кола,  додека пак за патниците со автобус е организиран трансфер на нивниот багаж.

Цената е за СОБА за 8 дена 7 ноќевања со појадок

термини ноќи 1/2 соба (2 лица) 1/3 соба (3 лица) 1/4 соба (4 лица)
25.05-01.06 7
01.06-08.06 7
08.06-15.06 7
15.06-22.06 7 299 349 399
22.06-29.06 7 349 399 469
29.06-06.07 7 399 459 529
06.07-13.07 7 429 499 569
13.07-20.07 7 449 519 599
20.07-27.07 7 449 529 599
27.07-03.08 7 469 539 629
03.08-10.08 7 499 579 669
10.08-17.08 7 499 579 669
17.08-24.08 7 499 579 669
24.08-31.08 7 499 579 669
31.08-07.09 7 469 539 629
07.09-14.09 7 439 499 589
14.09-21.09 7 349 399 469
21.09-28.09 7 329 379 439

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Во соба е дозволено е сместување спрема капацитетот + 1 дете до 5 г. во кревет со родител
Дете над 5+ г. плаќа 50 €
Сместување на екстра лице над 5 години во соба со појадок 50 €
По договор можност за доплата на вечера во таверна

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања со појадок
Користење безжичен интернет
Користење клима уред
Користење надворешен базен

Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Информации, услови, попусти
На Промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација, истите се резервираат со 50% аконтација.

Автобуски превоз 55 € возрасни – Скопје, Велес, Кавадарци, Прилеп, Битола.
Доплата за (трансфер) превоз 5€ Охрид и Струга

Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 10 € од редовната цена

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман продаден по рани резервации, не следува корекција на цената.
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести едно дете до 6 години во легло со родител
Превозот ги слегува патниците на локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат.


Цените обележани со црвено се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената

Важат Општите услови на СКТМ и ТА Пикник