Ayma Beach Resort 4* - KUSADASI - ВЕ

Share on facebook

Времетраење

10 дена

Превоз

Автобус

Сместување

Хотел

 

Положба: Хотелот е лоциран на една од најпознатите плажи во Кушадаси, Ladies Beach. Хотелот е оддалечен на 2 километри од центарот на градот.

Сместување: Хотелот Ayma Beach Resort е интимен хотел кој располага со 128 соби, кои се распоредени на 5 спрата. Сите соби се комфорни и располагаат со сопствен балкон, клима уред, сопствена бања (туш, тоалет,фен за коса),ТВ, сеф, телефон, минибар и бесплатна Wi-Fi конекција.

Услуга: Хотелот е на база HB(појадок и вечера – шведска маса – во главниот ресторан).Гостите може да уживаат во разновидни регионални и интернационални јадења кои се послужуваат секој ден во главниот ресторан. Хотелот исто така располага со два барови каде гостите може да уживаат во широк спектар на коктели.

Бесплатни услуги: користење на базен, базен за деца, ресторан, lounge area,игралиште за деца,фитнес центар, сауна, хамам, тениско игралиште, паркинг, градина, тераса, Wi-Fi конекција.

Услуги со доплата: Увозни пијалоци, свежо цедени сокови,сервис за перење алишта, минибар, пинг понг, билијард, телефон, сеф,водени спортови, лежалки на плажа, room service (услуга во соба), лежалки и чадори на плажа, спа третмани и масажи.

Содржини: Хотелот располага со прекрасен ресторан, два барови, рецепција (24/7), менувачница, туристичко биро, складирање на багаж, салон за убавина, гифт шоп, мини-маркет, назначен простор за пушење.

Плажа: Хотелот се наоѓа на најпознатата плажа во Кушадаси, Ladies Beach. Оваа песочна плажа е препознатлива по нејзината локација, која е блиску до центарот на градот и по нјезината чиста вода. Во близина на плажата има безбројни ресторани во кои се служат превкусните турски специјалитети, ресторани за брза храна, барови, лежалки и чадори, водени спортови, кабини за пресоблекување и тоалети.

Спорт и забава: Надворешен базен, детско игралиште, водени спортови, билијард, тенис, пинг понг.

 

 

 

ТЕРМИН АРАНЖМАН 10 НОЌИ
01.06-11.06 312 eur
06.06-16.06 312 eur
11.06-21.06 312 eur
16.06-26.06 312 eur
21.06-01.07 312 eur
26.06-06.07 338 eur
01.07-11.07 377 eur
06.07-16.07 377 eur
11.07-21.07 377 eur
16.07-26.07 377 eur
21.07-31.07 377 eur
26.07-05.08 377 eur
31.07-10.08 377 eur
05.08-15.08 377 eur
10.08-20.08 377 eur
15.08-25.08 377 eur
20.08-30.08 377 eur
25.08-04.09 338 eur
30.08-09.09 312 eur
04.09-14.09 312 eur
09.09-19.09 312 eur
14.09-24.09 312 eur
19.09-29.09 312 eur

За деца до 5.99 години: 60 еур.

За деца од 6 до 11.99 години: -20% попуст.

Аранжманот вклучува 10 ноќевања, превоз, појадок и вечера.