ВИЛА ZEVS - Ипсос Крф - го - ЛЕТО 2024

Share on facebook

 

Вилата Зевс се наоѓа на 400метри од плажата во Ипсос, во мирниот дел на туристичкото место Пирги. Вилата Зевс е голем комплекс од два објекта кои се опкружени со природа, цвеќиња и зеленило, а во неговиот двор се наоѓа прекрасен базен и лежалки за гостите. Студијата располагаат со мини кујна, опремени со основен прибор, како и решо за готвење, телевизор, ви-фи интернет. Студијата располагаат и со клима уред кој може да се користи со доплата од 7 евра од ден во самата вила. Собите се наоѓаат на приземје и прв спрат, секое со сопствена тераса. За секој патник следува по еден пешкир, додека основните лични средства за хигиена (шампон, сапуни, како и сунгерчиња, сјај за садови и тоалетна хартија) се ваша одговорност

НАПОМЕНА: Вилата има 40 соби кои не се исти по структура, изглед и распоред. Сликите од галеријата се од информативен карактер за да се добие општ впечаток.

GPS координати: 39.7066253, 19.8367495

ТАБЕЛА И ЦЕНОВНИК:

BLACK FRIDAY понудата е по лице за 7 ноќевања и автобуски превоз. Доплата во автобус за траект 20€ по лице. Важи исклучиво со целосна уплата до 27.11

7ноќи и превоз Зевс (базен)
Термин: Тип соба Редовна по лице BLACK FRIDAY
25.05-01.06 1/2
1/3
129€ 109€
01.06-08.06 1/2
1/3
149€  129€
08.06-15.06 1/2
1/3
169€ 139€
15.06–22.06 1/2
1/3
 179€  149€
22.06-29.06 1/2
1/3
189€ 149€
29.06-06.07 1/2
1/3
199€ 159€
06.07-13.07 1/2
1/3
219€ 169€
13.07-20.07 1/2
1/3
229€ 189€
20.07–27.07 1/2
1/3
239€ 199€
27.07-03.08 1/2
 1/3 
249€ 209€
03.08-10.08 1/2
1/3
249€ 209€
10.08-17.08 1/2
1/3 
249€ 229€
17.08-24.08 1/2
1/3
259€ 229€
24.08-31.08 1/2
 1/3 
229€ 189€
31.08-07.09 1/2
 1/3 
199€ 169€
07.09-14.09 1/2
1/3
189€ 169€
14.09-21.09 1/2
 1/3 
169€ 129€
21.09-28.09 1/2
 1/3 
159€ 119€

 

НАПОМЕНИ:
 Цените се однесуваат на едно лице за 7 ноќевања и автобуски превоз
• Во цената не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНА доплата за траект на релација Игуменица-Крф-Игуменица од 20 евра ако користите наш превоз и се плаќаат на денот на тргнувањето во автобус.
Во цената на аранжманот не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНАТА  туристичка такса од 1евро по соба на ден. Се плаќа во автобус. (Доколку дојде до промена на туристичката такса од страна на државата, дополнително ќе бидете информирани)
Патничко осигурување –  мора да се донесе потврда дека постои.
• Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка.
• За сингл соба се доплаќа плус 70% од редовната цена поради вториот кревет.
• Возрасен на дополнителен кревет плаќа 70% од сумата на аранжманот, плус 20евра за траект
• Доколку сакате да споите термин, на цените кои веќе се на попуст се плаќаат двете цени без одземање за превоз.
• За сопствен превоз се одземаат 20 евра само на редовните цени, а оние цени кои се на попуст не се одземаат.
•За било каков отказ без разлика на условите во ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ, се задржува манипулативен трошок 10 евра по лице (административни трошоци кои настанале при правењето на резервацијата)

НАПОМЕНА: Вилите немаат приватен паркинг. Паркингот на целиот остров е бесплатен и има можност да се паркира на самите улици пред вилите

 •  Тргнувањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата, а превозот се одвива преку граничниот премин Меџитлија (Битола)
 • Седиштата се нумерирани по редоследот на уплатите. Можност за бирање на седишта со доплата од 10 евра (освен првите две).
 •  Цена само за превоз 85 евра со доплата од 20 евра за траект – во два правци.
 • Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата.
 • Доколку странката сака да донесе домашно милениче во сместувачките капацитети, должна е да ја праша агенцијата дали е дозволено сместување на миленичињa.
 • Со оваа програма важат Општите услови за патување на Пикник травел.

ПЛАЌАЊЕ ЗА ДЕЦА:

 • Дете од 0 до 3 години не плаќа и дели кревет со возрасен
 • Дете од 3 до 12 години на класичен кревет плаќа 70% од цената на аранжманот, плус 20 евра за траект
 • Дете од 3 до 12 години на дополнителен кревет плаќа 50% од цената на аранжманот и плус 20 евра за траект.

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

 • Check in во собите е после 14h по грчко време
 • Check out е до 09h. Багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери.
 • Секој патник има право на еден голем куфер или торба и рачен багаж
 • Постои можност за додавање на трет дополнителен кревет во студијата
 • Чистењето на собите е на четвртиот ден, а гостите се задолжени да се грижат за хигиената и редот во вилата за време на престојот. Постелнината не се менува за време на престојот, а на четвртиот ден се менуваат пешкирите.
 • Според законските одредби, базенот се користи од 10-20 часот, поради самата безбедност на гостите (пропишана во грчките закони), но и поради чистењето на базените. Строго е забрането капење после 20 часот.
 • Ве замолуваме да се придржувате кон пропишаните часови за излегување и влегување од вилата на последниот ден. Собите треба да се чистат за да може да се смести групата која доаѓа.
 • Вилата има интернет, но не гарантираме за квалитетот и брзината за истиот

ФАКУЛТАТИВНИ ИЗЛЕТИ

Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата

Тимот на Пикник Травел ви посакува убав одмор!