11 Oктомври – Соко Бања – 3 ноќевања-ВИ

Share on facebook

1 ДЕН: 08.10.2022 (Сабота )

Состанок со групата во утринските часови. Поаѓање за Србија преку граничен премин Табановце, со паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Сокобања во пладневните часови. Сместување во Сокобања во приватни вили. Ручек. После ручекот организирана прошетка низ центарот на Сокобања: Милошев Конак, Турско купатило….. Враќање во хотел. Ноќевање.

2 ДЕН: 09.10.2022 ( Недела)

Појадок. После појадокот организирана прошетка со локален водич до Лептерија и Сокоград. Враќање во  вилите. Ручек. После ручекот слободно попладне за индивидуални активности. Можност за посета на СПА Центар. Ноќевање.

4 ДЕН: 10.10.2022 (Понеделник)

Појадок. После појадокот слободен ден за релаксација и индивидуални активности. Прошетка низ природа, релаксација во Турскиот Амам или користење на Спа Центарот – Сокотерме. Ручек. Вечера. Ноќевање.

3 ДЕН: 11.10.2022 ( Вторник)

Појадок. После појадокот посета на ОЗРЕН и Водопадот РИПАЉКА.Слободно време за релаксација. Поаѓање за Скопје во попладневните часови. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

ЦЕНА: 109€

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

  • Превоз до наведената релација
  • 3 полни пансиони ( доручек, ручек, вечера ) во приватни вили – Сокобања
  • Сместување во приватни вили во Сокобања ( секоја соба со сопствено купатило, WI-Fi, парно греење )
  • Исхраната е во ресторан Сплендид – Сокобања
  • Сите вили се наоѓаат во непосредна близина на ресторанот

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

  • Алкохолни и безалкохолни пијалоци
  • Туристичка такса 1 € од ден по лице
  • Патничко – здравствено осигурување – 120 мкд.
  • Влезница за СПА Центар