ЈУКСЕЛ МОТЕЛ – АВША ЛЕТО 2023

Share on facebook

ЈУКСЕЛ МОТЕЛ, се наоѓа во центарот на островот  Авша на 10 м. Од плажа. Располага со 1/2, 1/3, 2+1, 2+2 студиа, комплетно опремени со: ТВ, мини кујна, тоалет, 24 часа топла вода, клима, балкон и WI- FI.

 

ТЕРМИН

 

УСЛУГА Цена по лице,со превоз
21.06 – 30.06.2023 ноќ 225€
30.06 – 09.07.2023 ноќ 235€
09.07 – 18.07.2023 ноќ 245€
18.07 – 27.07.2023 ноќ 245€
27.07 – 05.08.2023 ноќ 245€
05.08 – 14.08.2023 ноќ 245€
14.08 – 23.08.2023 ноќ 245€
23.08 – 01.09.2023 ноќ 245€
01.09 – 10.09.2023 ноќ 235€
10.09 – 19.09.2023 ноќ 225€
19.09 – 18.09.2023 ноќ 215€

 

НАПОМЕНА:

 • Цените се дадени по лице за 9 ноќи со вклучен превоз
 • Користење на климата е вклучено во цената
 • Chick In – 14.00h, Check Out – 10.00h ( по локално време ).
 • Деца до 2 год. БЕСПЛАТНО – не користат седиште
 • Деца од 2 – 6 год. – плаќаат само седиште во автобус – 45€
 • Деца од 6 – 12 год. – 20% – ПОПУСТ
 • Цена за траект Текирдаг – Авша – Текирдаг – 18€ ( повратна карта )- се плаќа на лицеместо.

 

ВАЖНО:

 • Поаѓањето е ден предходно од дадените термини во табелата.
 • За сопствен превоз се намалува 35 € од дадените цени во табелата
 • За влез во Р.Турција потребно е патните исправи да се со важност минимум 6 месеци пред истекување.
 • За патувањето не е потребен сертификат за вакцинација, ниту било каков тест
 • Седиштата во автобус ги одредува агенцијата, доколку имате барање за одредено седиште истото се доплаќа 15€ за два правци.
 • Сместувањето во хотелот го одредува самиот ХОТЕЛ, Пикник Травел не гарантира за соба со поглед на море, соба на кат или приземје.
 • Цените се изразени во евра, а уплатата се врши во денарска пртиввредност 1€ = 62 мкд.
 • Се патувана одење преку Р.Грција, враќање преку Р.Бугарија.

ИНФОРМАЦИИ ЗА АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ (ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ):

 

Место и време на поаѓање:

Скопје                 19:00 h (паркинг спроти хотелот “Holiday Inn”)

Велес                   19:30 h (бензиска пумпа, мотел Македонија)

Неготино            20:00 h (бензиска пумпа, Макпетрол)

Смоквица           20:30 h (бензиска пумпа, РТ петрол)

Гевгелија            21:00 h (бензиска пумпа, граничен премин Богородица)