ШПАНИЈА 25.06.2024 - 07.07.2024 - хол - 2024

Share on facebook

Возбудени сме што можеме да ви понудиме незаборавен летен одмор каде што ќе добиете можност да посетите повеќе од 10 европски градови, да ја истражите нивната историја, култура и знаменитости. Од раздвижените улици на Монте Карло до шармантните канали на Венеција, ќе можете да уживате во најубавите и највозбудливите места во Европа.

Доколку сте прв пат во Шпанија и на оваа наша авантура тврдиме дека ќе имате незаборавни 2 недели. Првиот страв секогаш е долгото автобуско патување, но тука нашиот водич, искусните возачи,многуте попатни паузи, посетата на прекрасните попатни локации ќе Ве натераат патувањето да Ви биде задоволство.

Земјата на Сангријата, Коридата, фудбалот, преубавата и егзотична Шпанија Ве очекува.

Не ја пропуштајте оваа неверојатна можност да стекнете доживотни спомени. Придружете ни се за најдоброто лето во вашиот живот!

Датум: 25.06.2024 – 07.07.2024

Дестинација: Шпанија

Превоз: Автобуски превоз

Сместување: Хотел 4* полн пансион ( појадок,ручек, вечера )

Цена: 599 € – рана разервација

650 € – редовна цена

Туристичка такса: 1,5 на ден за лица постари од 16 години

Последен рок за аплицирање: 25.05.2024

Ден 1: – Поаѓање од Скопје во пладневните часови. – Ноќно возење со попатни паузи преку Србија, Хрватска, Словенија

Ден 2: -Пристигнување во Венеција (претпладневните часови) – Факултативна посета на Венеција со брод – Посета на плоштадот Св. Марко, мостот на воздишките, дуждовата палата, каналите во Венеција, мостот Риалто итн – Попладнето сместување во хотел во близина на Венеција – Ноќевање

Ден 3: – После појадок одјавување од соби, поаѓање за Верона. – Посетата на Верона е вклучена во цената. – Посета на Арената, куѓата на Јулија и споменикот на Данте Алигиери. – Кратко слободно време во центарот на Верона – Ноќно возење кон Шпанија – Во вечерните часови околу 21.00 посета на Ница и променадата во Ница.

Ден 4: -Пристигнување претпладне во Шпанија – Љорет де Мар – Сместување во хотел и ручек. Хотел со 4* – Полн пансион (Појадок, ручек, вечера – шведска маса) – Вечера и ноќевање

Ден 4 до 10ти ден: – Ден за плажа и одмор на големите песочни плажи на Коста Брава.

 

Цената вклучува:

●        6 ноќевања во хотел 4* на база полн пансион, појадок, ручек, вечера (шведска маса)

●        Ноќевање со појадок во Лидо ди Јесоло – Венеција

●        Автобуски превоз

 

Цената не вклучува:

●        Факултативни ексурзии

●        Задолжително патничко осигурување ( се вади во агенцијата)

●        Туристичка такса 1,5 ЕУР по лице од ден ( само за лица постари од 16 години)

 

Важна напомена:

●        Целиот износ за патувањето треба да биде платен најдоцна до 10.06.2024

●        Пасошот мора да има важност од минумум 90 дена од влегување во земја од Шенген Зона

●        Секој патник мора да има валидно патничко осигурување

●        30% депозит е потребно да се уплати со цел резервацијата да биде валидна

●        Доколку некој од патниците сакаат да бидат сместени во двокреветна соба се доплаќа = 6 ЕУР по лице на ден.

●        Плаќањата извршени во денари ќе се сметаат по курсот 1 ЕУР = 62 МКД.

●        Доктор достапен 24 часа

 

 

 

Things To Do:

1. Факултативна посета на Венеција со брод – 30 еур.

– Разглед на плоштадот Св.Марко, Дуждовата палата, уникатната Базилика, каналите низ Венеција како и познатиот мост Риалто.

2. Панорамски разглед на Барселона 1  – 30 еур

– Плоштад Каталуња, Улицата Рамбла, (Шопинг) Готски кварт, уникатниот пазар – Le Bouqeria, Споменикот Кристофер Колумбо, Марина Барселона

3. Панорамски разглед на Барселона 2 – 30 еур

– Камп Ноу (Без влезница), Саграда Фамилија, Куќите на Гауди – Батљо и Мила, Монжуик, Олимпискиот стадион и Магичните фонтани со Плоштад Еспанња и Коридата.

4. Влезница за Аквариум – 30 еур.

– Интересно и уникатно доживување. Поглед на подморскиот свет во Барселона. Влезот е од копно – под море и повторно на копно.

5. Фламенго вечер

6. Гауди парк