ХОТЕЛ РИВИЕРА ГОЛЕМ – Драч - дб - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Хотел Ривиера се наоѓа во населба Голем на 6км од Драч -Албанија
Хотелот е на 50м од плажа .Располага со 1/2,1/3,1/4  .Секоја соба е опремена со клима(вклучена во цената ТВ,тоалет,фрижидер и Wи-фи.
Исхраната е во ресторан  на хотел Ривиера.
Хотел Ривиера има  сопствена плажа (лежалките вклучени во цената)Деца до 4.99 г –гратис(не користи седиште и кревет)-за седиште доплата 25е
деца  од 5-13.99 год плаќа 50% од цената

Во цената е вклучено
-7 полу пансиони (појадок  и вечера)на самопослужување
-автобуски превоз  наведената релација
-лежалки на плажа
-туристичка такса

Во цената не е вклучено
-Со сопствен превоз цената се намалува за 15 евра
Во цената не е опфатено патничко осигурување(не е задолжително)

НАПОМЕНА:
*за уплата на два последователни термини (еден по друг) одобруваме 10% попуст на вториот  термин
Влегување во собите во 14 часот
напуштање на собите во 9 часот
поагјање
Скопје ,Тетово ,Гостивар,Кичево   и Струга

Термини

Јуни:03.06-10.06  /10.06-17.06  /17.06-24.06/  24.06-01.07
Јули: 01.07-08.07  /08.07-15.07  /15.07-22.07  /22.07-29.07
Август:29.07-05.08  /05.08-12.08  /12.08-19.08  /19.08-26.08 /26.08-02.09
Септември: 02.09-09.09  /  09.09-16.09 

 

Тргнување од(прва линија)
Скопје Вип паркинг во 6ч
Тетово -Веро 7ч
Гостивар  бензиска  Бунар петрол во 7 и 30ч
Кичево бензиска -Power petrol  во 8,30ч
Струга -Бесјани во 9.30 ч

Тргнување од(втора линија)
Кочани –
Суд во 4.30 ч
Штип-Нова пошта во 5ч
Велес –Мак петрол (кружен тек) во 6ч
Неготино-бензиска Памела во 7ч
Кавадарци –карши спортска сала 7.15ч
Прилеп-Лук оил автопат во 8ч
Битола-Лук оил автопат во 8 и 45ч
Охрид-Мак петрол на излез (подмолје) 10ч
Струга-бензиска Бесјани (Подмолје )во 10ч

Враќање од Голем во 15.30ч