МАЛДИВИ 23 ЈУНИ ОД 1399 ЕВРА

Share on facebook
Информација за Хотел
Thulhagiri Island Resort & Spa 4*
23/06/2022  30/06/2022 2.798 EUR

М А Л Д И В И

Постои место во светот, единствено место каде хармонијата и задоволството се во прв план, каде што боите се во најдобрата своја нијанса, луѓето се смешкаат, рибите се шарени, секогаш е лето, а хотелите ве поздравуваат со нивното мото „ No shoes, no news “… Претпоставувате, нели?! Да, тоа се Малдиви … Најдоброто место за романтично бегство, семеен одмор или бегство од бурниот градски живот. Малдиви е име за луксуз, романса, топлина, нежност, релаксација и природна убавина. Истото чувство на безвременост, истите бои и глетки, истата бестежинска состојба на телото и духот, океанот, песокот – сè е како што гледате на слики.

ИНДИВИДУАЛНА ПОНУДА ЗА РАЈСКИТЕ ОСТРОВИ 

ВКЛУЧЕНО ВО ПАКЕТНА ЦЕНА :

 • Авионски билети Скопје – Мале – Скопје со вклучен багаж
 • Аеродромски такси;
 • 7 ноќевањасо услуга  во хотел според табелата ;
 • Соодветен повратен трансфер од аеродромот на Мале до островот/хотелот (со глисер, хидро авион или локален лет)

НЕ Е ВКЛУЧЕНО ВО ЦЕНА :

 • Патничко осигурување ;
 • Индивидуални трошоци;
 • Факултативни екскурзии кој не се наведени во програмата ;
 • ПЦР тест ;

Пакетни цени по лице :

Хотел (Economy) Услуга Лице во двокреветна соба
Bandos Maldives 4* Полу пансион € 1555
Thulhagiri Island Resort & Spa 4* Полу пансион € 1399
Embudu Village 3* Полн пансион € 1315
Summer Island 4* Полу пансион € 1616
Хотел (Comfort) Услуга Лице во двокреветна соба
Meeru Island Resort & Spa 4* Полн пансион € 1719
Reethi Faru Resort 4* Полу пансион € 1825
Kuramathi Maldives 4* Полн пансион € 1947
Coco Palm Dhuni Kolhu 4* Полн пансион € 2078
Хотел (Delux) Услуга Лице во двокреветна соба
Velassaru Maldives 5* Полн пансион € 2544
Amari Havodda 5* ALL € 2919
Anantara Dhigu 5* Полу пансион € 2662
Siyam World 5 ALL € 2864
Хотел (Premium) Услуга Лице во двокреветна соба
Conrad Rangali 6* Полу пансион € 3978
Niyama Private Islands 5+* Полу пансион € 2821
Baglioni Resort 5+* Полу пансион € 3682
Hurawalhi Island 5* Полу пансион € 3504
Хотел (Platinum) Услуга Лице во двокреветна соба
Waldorf Astoria Ithaafushi 6* Полу пансион € 6872
Soneva Fushi 6* Полу пансион € 7490
Soneva Jani 6* ( Water villa- Slide) Полу пансион € 12393

Услови за влез на Малдиви (Ковид 19):

– За сите туристи потребен е негативен PCR тест, не постар од 96 часа пред пристигнување, тестот мора да биде преведен на англиски јазик, и нашите лаборатории издаваат резултати од тестирањето на два јазици.

 – Негативен тест треба да поседуваат сите патници постари од 1 година и да го носат со себе во печатена форма.

– При слетување на аеродромот во Мале, службениците имаат право независно да извршат тестирање на патници, доколку се покаже дека се позитивни на Ковид 19, обезбедено е место за изолација.

– 24 часа пред пристигнување и заминување од Малдиви, потребно е да пополните Travel Declaration Form. Препорака е ова да го направите на аеродром при чекирање, односно пред напуштање на хотелот при враќање.

Услови за резервација:

 • При резервација се плаќа депозит од 50%,
 • Понудата важи за минимум 2 пријавени патници.
 • За ова патување не се потребни медицински имунизации.
 • Патничко осигурување
 • Копија од валидна патна исправа, со важност од минимум 6 месеци од датумот на враќање во матичната држава;
 • Доколку авансот не се плати во рок од два дена (48 часа) или во наведениот рок, резервацијата автоматски се брише.

Рокови за отказ на аранжманот и пенали:

 • До 45 дена пред датумот на поаѓање се задржува неповратниот депозит од 50% од вредноста на аранжманот;
 • Помеѓу 45-тиот и 36-тиот ден пред датумот на поаѓање се задржува 70% од вредноста на аранжманот;
 • помалку од 35 дена пред датумот на поаѓање се задржува 100% од вредноста на аранжманот.

Цената е дадена во евра и пресметана во денари, по курс 1 евро = 62 денари

Забелешки:

 • Го задржуваме правото да ги менуваме маршрутите и активностите поради временски услови, технички проблеми или безбедносни причини
 • Цената е променлива и зависи од моменталната расположливост на места на авион.
 • Порано пријавување , покасно одјавување од хотелот се предмет на достапност и не се гарантирани. Официјалното време за пријавување во сите хотели е од 12:00 до 14:00 часот (во зависност од хотелот). Официјалното одјавување во сите хотели е 11:00 часот
 • Нема  рефундирање за неискористени услуги. Не е дозволено разделување на пакетот
 • Валидноста на пасошот мора да биде 6 месеци од датумот на поаѓање