КОМПЛЕКС ЛУМИ - Драч - дб - ЛЕТО 2024

Share on facebook

КОМПЛЕКС Луми е  во Голем на 6км од Драч на 100м од плажа.Соби  1/2 ,1/3, 1/4 ,2+2апп.Сместувањето е во АПАРТМАНИ И СТУДИЈА.
Собите се дво,  трокреветни и четворо креветни апартмани  опремени со клима фрижидер.Климата е вклучена во цената .Исхраната  е во  хотел Луми во близина на комплексот.Исхраната е на база на самопослужување-појадок   и вечера.

 

ЦЕНАТА Е ЗА 7 ХБ(ПОЈАДОК  И ВЕЧЕРА )СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ
*курсот на евро -62 ден
Влегување во собите во 14часот
напуштање на собите во 9 часот
Деца до 2.99 г –гратис
деца  од 3-9.99 години плакаат  50%
Во цената е вклучено
-7 полу пансиони (појадок  и вечера)на самопослужување
-автобуски превоз од наведената релација
-туристичка такса

Во цената не е вклучено
-Со сопствен превоз цената се намалува за 10 евра
Во цената не е опфатено патничко осигурување(не е задолжително)

НАПОМЕНА:
*за уплата на два последователни термини (еден по друг) одобруваме 10% попуст на вториот термин
*Користењето на собите започнува првиот ден од 14.00 часот а се напуштаат  последниот ден во 10.00 часот
*Може да се патува и само со лична карта или пасош

*Хигиената во собата за време на престојот се грижи самиот клиент
*по завршување на вашето летување собата треба да се остави како што била при влегувањето.Во случај на настаната штета клиентот ја надоместува штетата кај сопстевеникот.
*Јачината на сигналот на интернет зависи исклучиво од давателот .
*Фотографиите од сместувањето се од повеке соби а не се селектитани од една соба

Термини

Јуни:03.06-10.06  /10.06-17.06  /17.06-24.06/  24.06-01.07
Јули: 01.07-08.07  /08.07-15.07  /15.07-22.07  /22.07-29.07
Август:29.07-05.08  /05.08-12.08  /12.08-19.08  /19.08-26.08 /26.08-02.09
Септември: 02.09-09.09  /  09.09-16.09

Тргнување од(прва линија)
Скопје Вип паркинг во 6ч
Тетово -Веро 7ч
Гостивар  бензиска  Бунар петрол во 7 и 30ч
Кичево бензиска -Power petrol  во 8,30ч
Струга -Бесјани во 9.30 ч

Тргнување од(втора линија)
Кочани –
Суд во 4.30 ч
Штип-Нова пошта во 5ч
Велес –Мак петрол (кружен тек) во 6ч
Неготино-бензиска Памела во 7ч
Кавадарци –карши спортска сала 7.15ч
Прилеп-Лук оил автопат во 8ч
Битола-Лук оил автопат во 8 и 45ч
Охрид-Мак петрол на излез (подмолје) 10ч
Струга-бензиска Бесјани (Подмолје )во 10ч

Враќање од Голем во 15.30ч