Вила Елени - Потос- НХ - Лето 2023

Share on facebook

Вила Елени Потос се наоѓа во непосредна близина на центарот на Потос, на 200 м од плажата. Во својата понуда има двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија и трокреветен и четворокреветен апартман со една спална и софа во кујната. Собите се на приземје и на втор спрат. Опремени се со чајна кујна, фрижидер, мини електричен шпорет и кујнски садови без тавчиња, наменета за спремање на лесни оброци, ТВ, Ви Фи ( не гарантираме добар проток), балкон со гарнитура за седење и тенди, клима ( со доплата). Вилата има пешкири кои се менуваат на 5 дена престој. N 40° 36′ 45″ E 24° 36′ 23.0000000004″

 

 Попуст за рана резервација за сите термини – 10%, за уплати до 28 Февруари

Villa Eleni – Potos
на 250 метри од плажа, 50 метри од центарот на Потос
термин Број на ноќи 1/3  еко студио
без тераса
приземје
1/3  студио
2 кат
1/4 студио
со тераса
приземје
1/3+1 апартман
2 кат
1/2+1 апартман
2 кат
макс. 3 лица макс. 3 лица макс. 4 лица макс. 4 лица макс. 3 лица
26.05.2023 7               109 €             119 €           149 €          179 €          169 €
02.06.2023 7               139 €             149 €           169 €          199 €          189 €
09.06.2023 7               179 €             189 €           209 €          239 €          229 €
16.06.2023 7               229 €             239 €           259 €          289 €          279 €
23.06.2023 7               269 €             279 €           299 €          339 €          329 €
30.06.2023 7               299 €             309 €           329 €          369 €          359 €
07.07.2023 7               369 €             379 €           399 €          439 €          429 €
14.07.2023 7               439 €             449 €           469 €          509 €          499 €
21.07.2023 7               469 €             479 €           499 €          549 €          539 €
28.07.2023 7               469 €             479 €           499 €          549 €          539 €
04.08.2023 7               469 €             479 €           499 €          549 €          539 €
11.08.2023 7               469 €             479 €           499 €          549 €          539 €
18.08.2023 7               469 €             479 €           499 €          549 €          539 €
25.08.2023 7               389 €             399 €           429 €          469 €          459 €
01.09.2023 7               319 €             329 €           349 €          389 €          379 €
08.09.2023 7               259 €             269 €           289 €          339 €          329 €
15.09.2023 7               189 €             199 €           219 €          259 €          249 €
22.09.2023 7               149 €             159 €           179 €          209 €          199 €

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО за 7 НОЌЕВАЊА

* уплатите се вршат исклучиво во денари по курс 1 евро = 62 денари

 

Дополнителни информации
 •          Доплата за клима – 6 евра по соба на ден (опционално) – се плаќа при пристигнување во објектот
 •          Задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 0,5 евра по соба на ден
 •          За уплата за 2 споени термини се одобрува 10% попуст (попустот не се комбинира со други попусти)
 •          Во студиата дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, т.е бројот на легла.

Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родителите.

 •          Во собите има опремено мини кујна
 •          Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време
 •          Напуштањето последниот ден е до 09 часот по локално време
 •          Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина и пешкири, а за хигиена се грижат самите гости.
 •          Постелнината и пешкирите се менуваат еднаш во текот на пресотојот.
 •          Доплата за автобуски превоз (со вклучена карта за траект):

Возрасни: 80 евра

Деца од 2 – 12 години: 65 евра

Деца од 0 – 2 години: БЕСПЛАТНО (не користат седиште во автобус)

 •          Трансферот од пристаништето во Лименас до Потос трае околу 1 час

( Попатно прво се носат патниците до Голден Бич и Скала Потамиа)

 •          Автобусот ги носи патниците до најблиската точка до вилата каде може да се застане со автобус

 

Поаѓање од:

Скопје – 01: 00ч. Паркингот кај спортска сала Борис Трајковски

Велес – 01:45ч Бензинска пумпа кај Мотел Македонија

Неготино – 02:15ч Макпетрол бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Смоквица – 02:45ч Шел бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Гевгелија – 03:00ч Шимов, бензинска пумпа пред граница

 

Поаѓања од Тасос

 •          Вила Елени, Потос 13:00ч.  (локално време)
 •          Вила Пенелопе, Скала Потамиа 09 :30ч. (локално време)
 •          Вила Атина, Голден Бич 09:15 ч. (локално време)