ВИЛА ДИАМАНТ - КСАМИЛ - ИТ-Leto 2023

Share on facebook

Вила Диамант е лоцирана во Ксамил во самиот центар, веднаш до супер маркетот Алфа. Најблиската плажа е Бора Бора и се наоѓа на 150 метри оддалеченост од вилата. Вилата располага со 1/2, 1/3 и 1/4 студија. Сите соби се комплетно опремени со сопствена мини кујна, сопствен тоален, балкон, клима вклучена во цената.

КООРДИНАТИ: 39.767829274087234, 20.0029065176804

ЦЕНОВНИК – АЛБАНИЈА ЛЕТО 2023 | ВИЛА ДИАМАНТ – КСАМИЛ
Термин 03.06-10.06 10.06-17.06 17.06-24.06 24.06-01.07 01.07-08.07 08.07-15.07 15.07-22.07 22.07-29.07 29.07-05.08 05.08-12.08 12.08-19.08 19.08-26.08 26.08-02.09 02.09-09.09 09.09-16.09 16.09-23.09 23.09-30.09
Ноќи 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 Х Х 229 249 289 319 329 329 329 329 319 289 269 249 209 Х Х
1/3 Х Х 239 259 299 329 339 339 339 339 329 299 279 259 219 Х Х

 ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕАЊА!

ЦЕНИТЕ ОБЕЛЕЖАНИ СО ЦРВЕНА БОЈА СЕ ПРОМО И НЕ ПОДЛЕЖАТ НА ПОПУСТ!
20% ПОПУСТ ЗА УПЛАТИ ОД 50% ДО 28.02.2022 (ВО ЦЕНОВНИК НЕ Е ПРЕСМЕТАН ПОПУСТОТ)

НАПОМЕНА:
– Поаѓање од Скопје од Дрводекор еден ден пред наведените датуми во табелата во 22:00 ч.
– Поаѓање од Ксамил во 14:00 ч.
– Пристигнувањето во Скопје е предвидено околу полноќ
– Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 10:00 часот (багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери)
–  За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман

ПРЕВОЗ ЗА КСАМИЛ И САРАНДА – АЛБАНИЈА

ПОАЃАЊА ОД:

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ:

ЦЕНА ЗА ПОВРАТЕН БИЛЕТ

ЦЕНА ЗА БИЛЕТ ВО ЕДЕН ПРАВЕЦ

Скопје (Дрводекор)

22:00h

50€

40€

Росоман (Црна Река-Сирково – Трансфер до Скопје)

20:15h

55€

45€

Велес (кружен тек кај Коструницата – трансфер до Скопје)

21:00h

55€

45€

Куманово (Бензинска пупма Макпетрол – Трансфер до Скопје)

21:00h

55€

45€

Тетово (попатно)

22:45h

50€

40€

Гостивар (попатно – Бунар Петрол)

23:00h

50€

40€

Кичево (попатно – бензинска пумпа Power Petrol)

23:45h

50€

40€

Охрид (поаѓање од Подмоље – БесјаниПетрол)

00:45h

50€

40€

Струга (кружен тек – кај Нептун)

01:00h

50€

40€

–      Поаѓање од Скопје секој петок во 22:00h

–      Враќање од Ксамил (автобуска постојка кај Тирана Банка) секоја сабота во 14:00h

–      Враќање од Саранда (спроти Хотел Бутринти) секоја сабота во 14:30h

–      Предвидено време за пристигнување во Скопје околу полноќ

–      За деца (02-11.99 год.) се одбива 10€ од цената за возрасен

–      Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

–      Пикник Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%, или промена на цената на горивото

–      Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

–      Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

–      Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме

ОПШТИ УСЛОВИ:

– За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
– Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)

– Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка  и онлајн уплата на нашата веб страна

– Задолжително патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата (5 евра за целиот престој за лица до 65 години)

– Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата

– За хигиената на собите се грижат гостите

– Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот

– За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта

– Се патува преку граничниот премин Ќафасан

– Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

– За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.

– Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.

– Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A. ПИКНИК ТРАВЕЛ.

ЛОКАЦИЈА