ВИЛА VELISARIOS - Врахос - јкт - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Вила Велисариос се наоѓа во Врахос на помалку од 40 метри оддалеченост од плажа т.е втор ред. Вилата е изолирана од врева, опкружена е со зеленило и преполн двор со цвеќиња и дрва.

Велисариос е вистински избор за мирен одмор. Вилата располага со:

Двокреветни со две единечни легла плус едно легло на расклопување (фотелја), поволно само за дете до 12год.

Трокреветни со едно дупло легло и едно единечно легло, за 3 возрасни лица.

Собите имаат мини кујна, опремена со основни елементи за готвење и јадење, ТВ, сопствен тоалет со туш, балкон и интернет.

Не е дозволено сместување на повеќе од 3 лица во двокреветните соби – Капацитет (мак. 2 возрасни + дете со неполни 12год) 1/3 (макс 3 возрасни)

Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени.

Туристичка такса се наплаќа на лице место по соба на ден по 1,5еур

Користењето на клима уредот не е вклучено во цената и изнесува 6 евра на ден ( се плаќа на лице место ). 

Координати: 39.174520845533586, 20.550376710289164

 • Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава.
 • Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).
 • Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).

Првите два и последните два термина се промо цени, и не следува попуст за рана резервација

-12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.01.2024, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.02.2024

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 29.02.2024, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.03.2024

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024. СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.05.2024

 

Датуми Triple Double+1chd
21.05.2024 – 28.05.2024 139 109
28.05.2024 – 04.06.2024 189 169
04.06.2024 – 11.06.2024 259 239
11.06.2024 – 18.06.2024 279 259
18.06.2024 – 25.06.2024 299 279
25.06.2024 – 02.07.2024 329 309
02.07.2024 – 09.07.2024 399 379
09.07.2024 – 16.07.2024 459 439
16.07.2024 – 23.07.2024 459 439
23.07.2024 – 30.07.2024 459 439
30.07.2024 – 06.08.2024 459 439
06.08.2024 – 13.08.2024 459 439
13.08.2024 – 20.08.2024 409 399
20.08.2024 – 27.08.2024 359 339
27.08.2024 – 03.09.2024 279 259
03.09.2024 – 10.09.2024 239 219
10.09.2024 – 17.09.2024 199 179
17.09.2024 – 24.09.2024 159 139

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:

 • -Скопје (Дрводекор) – 65€ по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -80€ по лице
 • -Велес (бензинска пумпа Мотел Македонија) -65€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

 • -Битола (спортска сала)-55€ по лице
 • -Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -65€
 • -Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -65€ по лице
 • -Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -65€ по лице

Време на поаѓање за Врахос:

 • -01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • -01:45 h Велес (бензинска пумпа Мотел Македонија) трансфер до Битола
 • -12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
 • -02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • -03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
 • -04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на Перон)
 • -03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
 • -02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • -02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • *За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
  * попустите не може да се комбинираат,
 • *Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети)
 • *Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • *Препорачуваме патничко осигурување
 • *Важат Општите услови на СКТМ и ТА Пикник травел

Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата