Вила Велај-Ксамил-ЈТК

Share on facebook

Опис на вила

Вила Велај е лоцирана во Ксамил се наоѓа на 400м од плажа, до плажа има 7мин пешачење, располага со двор и соби на 2 спрата.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

 

 

Опис на сместување

Собите се лоцирани на приземје и втор спрат. На приземје се студиа за 2, 3, 4 или 5 лица и гледаат во градина, на втор спрат се студиа за 2, 3 или 4 лица. Сите соби располагаат со сопствен тоалет, клима (вклучена во цената), кујна опремена со прибор за готвење, фиржидер, тв, балкон, комарници. Двокреветните се составени од едно дупло легло – спална, Трокреветните со дупло легло и едно единечно легло, четворокреветните се со едно дупло легло и креветчиња на спрат, петтокреветното студио се состои од едно дупло легло, едно единечно и креветчиња на спрат.

 

Удобности

 • Клима
 • Кујна
 • Паркинг
 • TV

Превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку Грција:

 • Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 55€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 65€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 55€ по лице
 • Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил преку Грција:

 • Битола (Транскоп на перон ) – 55€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола – 55€
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 65€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -65€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -65€ по лице
 • Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

 

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА:

 • Сатници на поаѓање: 22:00 h Скопје (Дрводекор) – трансфер до Битола-ден претходно 22:30 h
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола-ден претходно 21:30 h
 • Штип (Нова Пошта ) трансфер до Битола-ден претходно 23.20 h
 • Дреново ( бензиска пумпа) трансфер до Битола-ден претходно 00.00 h
 • Прилеп ( Бензиска пумпа Лук Оил На излезот за Скопје) трансфер до Битола 01:00 h
 • Битола– (спортска сала) 01.30h
 • Ресен ( спроти автобуска станица ) Ресен 02:00 h
 • Охрид– (бензиска Пумпа Лук Оил наизлезот кон Битола) 02.20 h
 • Струга-(на кружниот тек на влезот)