Вила Атина Паралија -ЈТК- ЛЕТО 2023

Share on facebook

ВИЛА АТИНА се наоѓа на самото шеталиште измеѓу првата и втората улица оддалечена 30 метри од плажа, сместена во самиот центар. Во нејзина близина има продавници, пекара, гиро, таверни, ресторани, LIDL маркет на 250м оддалеченост, продавници за облека, продавници за украси, бижутерија итн

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

(На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација, првите и последните два термина се промо цени)

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2022, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 06.01.2023

Опис на регион

ПАРАЛИА е сместена во прегратките на планината на 12-те богови Олимп и претставува прекрасна комбинација на планината и морето. Паралиа е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во пријатната медитеранска клима и убавата долга плажа. Не може да не се споменат и локалните продавници кои располагаат со голем спектар на подароци, туристички материјали и продавници за кожа, накит, облека, итн. Градот исто така е познат и по ноќниот живот со безброј барови, таверни, ресторани и ноќни клубови кои ја комплетираат туристичката понуда на локацијата и ветуваат дека ќе го направат вашиот одмор незаборавен.

Опис на сместување

Секоја соба располага со опремена кујна, фрижидер без комора, тоалет,ТВ. Користењето на клима уредот не е вклучено во цената ( 5 евра на ден – се плаќа на лице место )

Удобности

 • Клима
 • TV
 • Кујна
 • Цени – Табела
 • Цени по соба

12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.01.23, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 04.02.2023

АТИНА -ПАРАЛИА
термин ноќ 1/2 Еко студио 1/2 студио 1/3 студио 2/2 Апартман
20.05-27.05.2023 7 59 € 69 € 79 € 109 €
27.05-03.06.2023 7 79 € 89 € 99 € 149 €
03.06-10.06.2023 7 159 € 169 € 199 € 219 €
10.06-17.06.2023 7 189 € 199 € 239 € 259 €
17.06-24.06.2023 7 219 € 229 € 259 € 279 €
24.06-01.07.2023 7 249 € 259 € 289 € 299 €
01.07-08.07.2023 7 309 € 319 € 359 € 389 €
08.07-15.07.2023 7 309 € 319 € 359 € 389 €
15.07-22.07.2023 7 309 € 319 € 359 € 389 €
22.07-29.07.2023 7 309 € 319 € 359 € 389 €
29.07-05.08.2023 7 369 € 389 € 429 € 469 €
05.08-12.08.2023 7 369 € 389 € 429 € 469 €
12.08-19.08.2023 7 349 € 359 € 399 € 439 €
19.08-26.08.2023 7 269 € 279 € 309 € 329 €
26.08-02.09.2023 7 249 € 259 € 299 € 309 €
02.09-09.09.2023 7 219 € 229 € 269 € 279 €
09.09-16.09.2023 7 179 € 189 € 219 € 259 €
16.09-23.09.2023 7 149 € 159 € 189 € 229 €
23.09-30.09.2023 7 109 € 119 € 149 € 209 €

Превоз

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Напомена: 

* Клима уредот не е вклучен во цената. За клима се доплаќа во самата вила 5 Евра на ден
* Еко Студијата се наоѓаат на последен спрат (4ти) и имаат помала тераса од останатите.

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Паралија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

 • -Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 60€ по лице
 • -Велес (бензинска пумпа, Макпетрол кружен тек) – 45€ по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45€ по лице
 • -Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

 • -Битола -спортска сала– 35€ по лице
 • -Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 35€
 • -Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 40€ по лице
 • -Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • -Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -40€ по лице
 • -Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -40€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

 • – Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
 • – Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање превоз од Скопје за Паралиа ( секоја Сабота )

 • -03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
 • -04:00 h Скопје (Дрводекор)
 • -04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • -05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • -06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Време на поаѓање превоз од Битола за Паралија:

 • -04:00 h Битола (автобуска станица Транскоп на перон )
 • -03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола
 • -02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
 • -02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола
 • -02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
 • -03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

Тимот на Пикник Травел Ви посакува пријатен одмор.