ВИЛА АПОЛОНИЈА - Неа Врасна - мтф - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Вила АПОЛОНИА

Вилата се наоѓа на 150м од плажата во централнот дел. Пред самата вила се наоѓа градскиот парк. Вилата располага со 13 студија 1/3 и две студија 1/2 кои се на спрат. Студијата се на приземје и спрат и се опремени со кујна, купатило, АС (не е вклучена во цената) и балкони  и Wi – Fi . Дуплексот е комбиниран од две 1/3 соби кои се одделени со ходник, од кои едната соба нема тераса, но затоа има клима која е вклучена во цената, а исто така, се користи терасата од другата соба. Дуплексот располага со две кујни и две купатила. Вилата на приземје има  пинг-понг маса, ТВ и две дополнителни санитарни простории наменети за сите гости при реализирање на смените.

10 % попуст за уплата до 31/03/2024(попустот не важи за термините со *)
5% попуст за уплата за уплата до 30/04/2024 (попустот не важи за термините со *)

 

лица ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ
01 08 15 22 29 06 13 20 27 03 10 17 24 31
Ноќи 7* 7* 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7* 7*
1/2

 

119 159 279 299 319 349 349 349 349 349 319 299 159 129
1/3

 

129 169 299 319 349 369 369 369 369 369 349 319 169 139
  1/3+1/3 129 159 409 459 509 549 549 549 549 549 509 459 159 139

 

Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска противвредност (1 Еур = 62,00 мкд). Термините одбележани со * се однесуваат за пакет аранжмани по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз, а без * се однeсуваат за наем на студио за 7 ноќи (превозот не е вклучен).

              

УСЛОВИ 

 • За дете од 02-12 години – со две возрасни лица – бесплатно сместување, превоз 35 Еур
 • За трето лице над 12 години – бесплатно сместување, превоз 45 Еур
 • Доплата за клима 5 евра од ден
 • При сместување во студијата 1/2 и 1/3 потребен е минимум од 2 лица (2 x 100%)
 • За уплата на два последователни аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 5% попуст на вториот аранжман на редовните цени
 • Сместувањето во студијата е во 14:00 часот по локално време, а напуштање на студијата во 10:00 часот по локално време
 • Цена само за автобуски повратен билет 45 еур, а за деца од 02-12 години 35 еур
 • Задолжително патничко осигурување: 250 денари (индивидуално) за лица над 65 години + 100%
 • Туристичка такса 1,50 еур од ден се наплаќа во агенцијата

ТЕРМИНИ НА ПОАЃАЊЕ:

 • од Скопје во 05:00 ч. (паркинг спроти хотел ВИП)
 • од Куманово во 04:15 ч. (Макпетрол, автопат)
 • Од Кочани во 04:15 ч. (паркинг пред Судот)
 • Од Штип во 04:45 ч. (нова пошта)
 • Од Велес во 05:45 ч. (бензинска пумпа – мотел Македонија)
 • Поаѓање од Нова Врасна во 15:00 ч.

Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата