ВИЛА AMELI - Лептокарија - стб - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Лептокарија (село од лешник) се наоѓа во подножјето на планината Олимп, на околу 100 км од Солун. Се смета за едно од најубавите одморалишта во Грција.  Шеталиштето, топлото море и прекрасната песочна плажа се само дел од привлечностите на Лептокарија.  Местото е идеално за семејства со деца, за оние кои сакаат вистински одмор, и за млади кои сакаат добра забава.
Многу продавници, таверни, кафулиња, ресторани, бутици и летна врева се печат на Лептокарија. Местото има многу игралишта, забавни паркови, како и огромен парк со детски активности, крлешки….
Секоја вечер кружат два воза низ Лептокарија, кои по релативно ниски цени ги носат туристите на обиколка. Главната улица е исто така главното шеталиштето каде има многу кафулиња, ресторани. За оние кои бараат и забава, има дискотеки и барови покрај плажата…  Цените се многу пониски од другите одморалишта.  Кафулињата и рестораните ги нудат своите специјалитети по многу пониски цени.  Сепак најевтин е пазарниот ден во вторник, каде освен свежо овошје и зеленчук….
Добра патна мрежа, ја поврзува Лептокарија со сите околни места што можете да ги посетите. Местото има сè што му треба на еден град. Лептокарија е едно од ретките одморалишта каде можете да пиете вода од чешма. Интересно е што ноќе нема горштини како во други места бидејќи има влијание планината Олимп. Градската плажа е долга околу 5 км и има Сино знаме, што зборува за чистотата и квалитетот на водата. Со нарачан пијалок во кое било од многуте кафулиња, туристите добиваат чадор и лежалка..
Плажата Скотинас се наоѓа на 5 км од Лептокарија и е особено интересна за семејства со деца.
Молос плажата е на околу 2 км од одморалиштето.
Има спортски терени каде исто можете да се забавувате, играте…..

Вила Амели се наоѓаво централниот на 150 метри од плажа.
Во понудата на вила Амели се двокреветни и трикреветни студија.
Сите студија имаат основно опремена кујна, тоалет, тераса, телевизор, клима уред ( со доплата ).

Соби

Бр. 3 – приземје, 1/3 соба  (1 брачен + 1 единечен)
Бр. 4 – прв спрат,  1/3 соба (1 брачен + 1 единечен)

Check in:      14:00h.
Check out:    
10:00h.

ЛОКАЦИЈА  https://goo.gl/maps/BYAD5uv4ekLRrGjeA

 

ВАЖНA НАПОМЕНА:  За хигиената на студиата се грижат самите гостии. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плака на лице место. Студијата не поседуваат крпи, тоалетна хартија, средства за хигиенаи, паркинг. За брзината на интернетот не гарантира агенцијата.

15% попуст за резервација со 50% уплата до 31.12.2023

10% попуст за резервација со 50% уплата до 28.02.2024

Уплата 50 % при резервација и остатокот најдоцна 21 ден пред поаѓање

 

 

ЦЕНОВНИК

Цена за НАЕМ на студио/апартман за 8 дена 7 ноќевања

термини ноќи студио 1/2 студио 1/3 студио 1/4
25.05-01.06 7 99 119 139
01.06-08.06 7 149 169 189
08.06-15.06 7 169 189 209
15.06-22.06 7 229 249 269
22.06-29.06 7 269 289 309
29.06-06.07 7 309 329 349
06.07-13.07 7 349 369 389
13.07-20.07 7 369 389 419
20.07-27.07 7 409 419 439
27.07-03.08 7 419 439 459
03.08-10.08 7 419 439 459
10.08-17.08 7 419 439 459
17.08-24.08 7 399 409 439
24.08-31.08 7 369 379 399
31.08-07.09 7 309 329 349
07.09-14.09 7 279 299 329
14.09-21.09 7 209 229 249

Цени во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Во ценате Е вклучено:

  • 7 ноќевања во студио
  • Безжичен интернет

Во ценате НЕ Е вклучено:

  • Превоз
  • Патничко осигурување
  • Доплата за клима уред  € на ден ( се плаќа во вилата )
  • Туристичка такса 1,5 евра на ден за соба (се плаќа во објектот)

Едно дете до 6 години може да користи заеднички кревет, бесплатно.
Цените обележани со портокалово се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст

Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. ПикникТРАВЕЛ