Атина Студиос - Голден бич - НХ - Лето 2023

Share on facebook

Вила Атина Студиос е лоцирана во Скала Потамија на 70 м. од самата плажа Голден бич. Вилата располага со 1/2 и 1/3 студија (француски лежај и класичен лежај или софа), , опремени со кујна, ТВ, клима (со доплата),Wi – Fi и сопствена тераса. Координати 40º 43′ 53.16″ N 24º 45′ 33.11″ E

Попуст за рана резервација за сите термини – 10%, за уплати до 28 Февруари

Vila ATHINA – Golden Beach
на 70 метри од плажа , поглед кон море
термин Број на ноќи 1/2+1  студио стандардна соба 1/3 студио

стандарна соба

макс. 2 лица и 1 дете до 10 години Макс. 3 лица
26.05.2023 7               139 €             149 €
02.06.2023 7               169 €             179 €
09.06.2023 7               219 €             229 €
16.06.2023 7               269 €             279 €
23.06.2023 7               299 €             309 €
30.06.2023 7               369 €             379 €
07.07.2023 7               409 €             419 €
14.07.2023 7               469 €             479 €
21.07.2023 7               519 €             529 €
28.07.2023 7               519 €             529 €
04.08.2023 7               519 €             529 €
11.08.2023 7               519 €             529 €
18.08.2023 7               519 €             529 €
25.08.2023 7               439 €             449 €
01.09.2023 7               359 €             369 €
08.09.2023 7               299 €             309 €
15.09.2023 7               219 €             229 €
22.09.2023 7               169 €             179 €

 

 

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО за 7 НОЌЕВАЊА

* уплатите се вршат исклучиво во денари по курс 1 евро = 62 денари

 

Дополнителни информации
 • Доплата за клима – 5 евра по соба на ден (опционално) – се плаќа при пристигнување во објектот
 • Доплата за сеф – 3 евра по соба на ден (опционално) – се плаќа во објектот
 • Задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 0,5 евра по соба на ден
 • За уплата за 2 споени термини се одобрува 10% попуст (попустот не се комбинира со други попусти)
 • Во студиата дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, т.е бројот на легла.

Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родители.

 • Во собите има опремено мини кујна
 • Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време
 • Напуштањето последниот ден е до 09 часот по локално време
 • Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина и пешкири, а за хигиена се грижат самите гости.
 • Постелнината и пешкирите се менуваат еднаш во текот на пресотојот.
 • Доплата за автобуски превоз (со вклучена карта за траект):

Возрасни: 80 евра

Деца од 2 – 12 години: 65 евра

Деца од 0 – 2 години: БЕСПЛАТНО (не користат седиште во автобус)

 • Трансферот од пристаништето во Лименас до Голден Бич е околу 30 минути
 • Автобусот ги носи патниците до најблиската точка до вилата каде може да се застане со автобус
 • Агенцијата не одговара за квалитетот и брзината на интернет конекцијата во вилата

 

Поаѓање од:

Скопје – 01: 00ч. Паркингот кај спортска сала Борис Трајковски

Велес – 01:45ч Бензинска пумпа кај Мотел Македонија

Неготино – 02:15ч Макпетрол бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Смоквица – 02:45ч Шел бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Гевгелија – 03:00ч Шимов, бензинска пумпа пред граница

 

Поаѓања од Тасос

 • Вила Елени, Потос 13: 00ч.  (локално време)
 • Вила Пенелопе, Скала Потамиа 09 :30ч. (локално време)
 • Вила Атина, Голден Бич 09:15 ч. (локално време)