Аркадија LUX-Неа Каликратиа-ИНТ-Leto 2023

Share on facebook

Вила Аркадија се наоѓа на 100м.од плажа,1,5км.оддалеченост од плоштадот во Неа Каликратиа. Сместување АПП  1/2+2  45 m2 спална соба со брачен кревет и просторија со опремена кујна  и  софа на спуштaње ТВ, фрижидер,мини шпорет, климa уред (бесплатно користење), балкон со маса и столици, бања со туш.

Период Бр.на ноќи 1/2+ 2 АПП
27.05 – 03.06 7 199 € промо
03.06 – 10.06 7 349 €
10.06 – 17.06 7 379 €
17.06 – 24.06 7 419 €
24.06 –  01.07 7 469 €
01.07 – 08.07 7 519 €
08.07 – 15.07 7 55
15.07 – 22.07 7 599 
22.07 – 29.07 7 599 
29.07 – 05.08 7 599 €
05.08 – 12.08 7 599 
12.08 – 19.08 7 599 €
19.08 –  26.08 7 559 €
26.08 – 02.09 7 509 €
02.09 – 09.09 7 439 €
09.09 – 16.09 7 359 €
16.09 – 23.09 7 279 €
23.09 – 30.09 7 219 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА  7 ноќи

Превозот се доплаќа

Повратен превоз Еден правец
Возрасен 45€ 35€
Деца од 02-12 год. 35€ 25€
Деца до 2 год. Бесплатно (без седиште) Бесплатно (без седиште)

Задожолжителна  доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).
ПРЕВОЗ:
Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.

 • Во студијата и апартманите  е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во студијата и апартманите  е е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на студијата  и апартманите е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не одговара за исправноста на патните документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….) да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот.
 • Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. ПИКНИК ТРАВЕЛ  И СКТМ.