Апартман Фурка - Фурка - јкт - Лето 2024

Share on facebook

Апартман Фурка се наоѓа на првиот крак Касандра во местото Фурка, на источнит брег на Касандра. На 200м одалеченост од плажа и центар, нуди мирен и комфорен одмор за фамилии.

Апартманот е составен, од 2 спални соби од кои едната со спален кревет, втората со два единечни кревети, опремена кујна со садови за готвење и јадење, тоалет, тераса со поставка за седење, клима вклучена во цена, и истиот се наоѓа на приземје. Апартманот е со капацитет за 4 возрасни лица + дете до 6,99год (кое спие со родители), има можност и за фотеља дополнителна на спуштање за дете до 11,99год. Интернет конекција нема.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

Максимум капацитет: 6 лица
Максимум возрасни: 4 лица
Максимум деца: 3 лица

Цена:

22.06.2024 – 599€

29.06.2024 – 599€

06.07.2024 – 699€

13.07.2024 – 699€

20.07.2024 – 699€

27.07.2024 – 899€

03.08.2024 – 899€

10.08.2024 – 899€

17.08.2024 – 899€

24.08.2024 – 699€

31.08.2024 – 659€

07.09.2024 – 399€

14.09.2024 – 369€

21.09.2024 – 299€

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики 

 • -Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
 • -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • -Битола -(Спортска сала) – 40еур по лице
 • -Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
 • -Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –50еур по лице
 • -Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 50еур по лице
 • -Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 50еур по лице

Пикник травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  , или промена на цената на горивото

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
*Важат општите услови на Пикник Травел.

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • -3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • -4:00 Скопје (Дрводекор)
 • -4:30 Велес (Макоил БП)
 • -5:00 Неготино (БП Неготино)
 • -6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • -4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
 • -3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • -2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • -2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • -3:15 Ресен (спроти автобуска станица Транскоп на перон ) – Трасфер до Битола

Поаѓање од Грција:

-15:00 локално време (14:00 мак време) Фурка

-15:15 h локално време, ( 14:15 h мак.време) Сивири
-15:30 h локално време, ( 14:30 h мак.време) Калитеа
-16:00 h локално време, ( 15:00 h мак.време) Неа Потидеа