ВИЛА VASILIS - Фурка - инт - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Локација: Се наоѓа на околу  20m, од плажа и околу 150m од центарот на Фурка.

Сместување: Приземје и прв кат : четири креветни апартмани

 • Апартмани 1/3+1 – опремена кујна со еден единечен кревет(85x190cm)  кој има фиока на развлекување (75x180cm), одделена спална соба со брачен кревет (135x195cm), ТВ, бања , тераса.
 • Сите соби на кат имаат поглед на море.
 • Клима уредот е вклучен во цената.
 • Пешкири и хигиенски средства  нема во сместувачките капацитети.
 • Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност)

ЦЕНОВНИК ЗА 7 НОЌИ

Период Бр.на ноќи 1/3+1 АПП
Приземје
1/3+1 АПП
Прв кат
Поглед на море
25.05 – 01.06 7 179  209 €
01.06 – 08.06 7 219  24
08.06 – 15.06 7 279  31
15.06 – 22.06 7 349  38
22.06 –  29.06 7 369  419
29.06 – 06.07 7 449  48
06.07 – 13.07 7 509  54
13.07 – 20.07 7 549  589 
20.07 – 27.07 7 549  589 
27.07 – 03.08 7 549  589 
03.08 – 10.08 7 549  589 
10.08 – 17.08 7 549  589 
17.08 –  24.08 7 549  58
24.08 – 31.08 7 489  529
31.08 – 07.09 7 409  44
07.09 – 14.09 7 329  36
14.09 – 21.09 7 259  29
21.09 – 28.09 7 199  239 €

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН  ЗА 7 НОЌИ

Задожолжителна  доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

 

Превозот се доплаќа

Повратен превоз Еден правец
Возрасен 45€ 35€
Деца од 02-12 год. 35€ 25€
Деца до 2 год. Бесплатно (без седиште) Бесплатно (без седиште)
 • Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
 • Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
 • Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
 • Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 € по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот.

НАПОМЕНА

 • Во апартманите и студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во апартманите и студијата е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на апартманите и студијата е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите.
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс, во спротивно резервацијата е неважечка.
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде е склучен Договорот за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.
 • Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. Пикник Травел