Villa Mary-Platamona-MGN leto 2023

Share on facebook

ВИЛА МЕРИ се наоѓа на сама плажа во Платамона. Распoлага со едно двокреветно и едно трокреветно студио, двете на 1 кат. Секое студио има балкон со поглед на море, комплет опремена кујна со фрижидер, бања, ТВ, клима (се доплаќа 5 евра на ден) и Wi-Fi.

Од автобус до вилата е организиран трансфер со такси, вклучен во цената.

 

 

ЦЕНИТЕ во табелата се за наем на апартман / 7 ноќевања

Термин

Ноќевања

1/2 СТД

1/3 СТД

21.05 7 ноќи

120 

15

28.05 7 ноќи

180 

200 

04.06 7 ноќи

220 

230 

11.06 7 ноќи

300 €

310 €

18.06 7 ноќи

330 €

350 €

25.06 7 ноќи

350

360 €

02.07 7 ноќи

370

390 €

09.07 7 ноќи

390

430

16.07 7 ноќи

430

470

23.07 7 ноќи

430

470 

30.07 7 ноќи

430

470 

06.08 ноќи

430

470 

13.08 7 ноќи

430 €

470 €

20.08 7 ноќи

390

430

27.08 7 ноќи

350 €

360 €

03.09 7 ноќи

320 €

330 €

10.09 7 ноќи

230 €

240 €

17.09 7 ноќи

180 €

180 €

24.09 7 ноќи

120 €

150 €

 

 

НАПОМЕНИ:

ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.

Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во агенција

Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд). 

За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.

Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.

Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.

Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.

Превземање на собите е по 14 часот – локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.

По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

 

Цена за превоз:

Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35€

деца до 12 години 35 € / Еден правец 30 €

Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

 

Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.