Ozka 3* - КУШАДАСИ - ВЕ

Share on facebook

Положба: Сместен блиску до центарот на градот Кушадаси, хотелот Озка располага со прекрасен панорамски поглед над пристаништето, морето и осторовот Гулаб. Хотелот е оддалечен на еден километар од градската плажа и на 4 километри од плажата Ladies Beach.
Сместување: Хотелот Ozka располага со вкупно 62 соби.Сите соби располагаат со сопствен балкон (повеќето со поглед на море), сопствена бања (туш, тоалет,фен за коса), клима уред, ТВ, телефон, сеф, бесплатна Wi-Fi конекција.
Услуга: Хотелот е на база BB( појадок – шведска маса). Хотелот поседува со еден ресторан кој располага со затворен и отворен дел. Во овој ресторан гостите може да пробаат разновидни регионални и интернационални јадења. Хотелот исто така располага со два барови (Lobby Bar, Pool Bar)
Бесплатни услуги: користење на главниот ресторан за време на доручек и вечера, Wi-Fi конекција, паркинг, базен на отворено, лежалки и чадори покрај базенот, ТВ салон, сала за состаноци.
Услуги со доплата: Пијачки во баровите, лежалки и чадори на плажа, сеф, телефон, медицински услуги,водени спортови, хемиско чистење.
Содржини: Хотелот располага со еден ресторан, два барови, паркинг, 24/7 рецепција,24/7 Lobby Bar, надворешен базен, детски базен, тераса за сончање.
Плажа: Хотелот е оддалечен на еден километар од градската плажа и на четири километри од плажата Ladies Beach.Оваа песочна плажа е препознатлива по нејзината локација, која е блиску до центарот на градот и по нејзината чиста вода. Во близина на плажата се наоѓаат безбројни ресторани во кои се служат превкусните турски специјалитети, ресторани за брза храна, лежалки и чадори, водени спортови, кабини за пресоблекување и тоалети.
Спорт и забава: Водени спортови, одбојка на плажа, дестско игралиште.

ТЕРМИН АРАНЖМАН 10 НОЌИ
01.06-11.06 208 eur
06.06-16.06 208 eur
11.06-21.06 208 eur
16.06-26.06 208 eur
21.06-01.07 208 eur
26.06-06.07 219 eur
01.07-11.07 234 eur
06.07-16.07 234 eur
11.07-21.07 234 eur
16.07-26.07 234 eur
21.07-31.07 234 eur
26.07-05.08 234 eur
31.07-10.08 234 eur
05.08-15.08 234 eur
10.08-20.08 234 eur
15.08-25.08 234 eur
20.08-30.08 234 eur
25.08-04.09 219 eur
30.08-09.09 208 eur
04.09-14.09 208 eur
09.09-19.09 208 eur
14.09-24.09 208 eur
19.09-29.09 208 eur

Дете до 5.99 години: 60 еур.

Дете од 6.00 до 11.99 години: -20% попуст.