Maya Bay-ATС - Leto 2023

Share on facebook

Хотелот има одлична локација, земајќи го во предвид фактот дека се наоѓа во близина на центарот на Калитеа, која истовремено нуди прекрасен поглед на Заливот Торонеос. Во близина на хотелот се наоѓаат најпознатите ноќни клубови од овој регион, кои нудат разновидна програма.

Сместување:Стандардна Двокреветна соба (Double Standard Room) – Двокреветни стандардни соби имаат страничен поглед на море.
Вид на дополнително легло: кауч на пуштање, може да се сместат 2 деца до 11.99 години или 1 возрасен / baby cot на барање – бесплатно!
Сите соби се опремени со ТВ, мини бар, клима уред, телефон, фен за коса, LCD телефизор, сеф, софа (дополнително легло), балкон, купатило со туш.

Термин Услуга Цена по лице
Цена по лице за 7 ноќевања
28.05 – 04.06.23 7 RO 99 €
04.06 – 11.06.23 7 RO 109 €
11.06 – 18.06.23 7 RO 119 €
18.06 – 25.06.23 7 RO 159 €
25.06 – 02.07.23 7 RO 189 €
02.07 – 09.07.23 7 RO 229 €
09.07 – 16.07.23 7 RO 279 €
16.07 – 23.07.23 7 RO 279 €
23.07 – 30.07.23 7 RO 279 €
30.07 – 06.08.23 7 RO 279 €
06.08 – 13.08.23 7 RO 279 €
13.08 – 20.08.23 7 RO 279 €
20.08 – 27.08.23 7 RO 279 €
27.08 – 03.09.23 7 RO 259 €
03.09 – 10.09.23 7 RO 219 €
10.09 – 17.09.23 7 RO 189 €
17.09 – 24.09.23 7 RO 169 €

Во цената е вклучено:

•              7 ноќевања

•              Користење на клима уред

•              Wi-Fi на базен и бар / лоби

За уплатени два последователни термини  7+7 ноќевања одобруваме 7% попуст на терминит со пониска цена

Во цената не е вклучено:

 

Доплати:

  •              Туристичка такса од 1,5 евра по соба на ноќ која се плаќа во хотел;
  • 2-ро дете од 0-11,99 години – доплата од 9€ на ноќ;
  • Трет  возрасен сместен на дополнително  легло 13€ на ноќ
  •  Превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики 

o    -Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице

o    -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице

o    -Велес (БП Макпетрол-кружен тек) – 45еур по лице

o    – Струмица – трансфер до Смоквица  – 60 еур по лице

o    -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице

o    -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

o    -Битола -(Спортска сала) – 40еур по лице

o    -Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице

o    -Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –45еур по лице

o    -Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур

o    -Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице

o    -Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице

Деца од 2-11,99год -10еур попуст

 

Пикник Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  , или промена на цената на горивото

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

o    -3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес

o    -4:00 Скопје (Дрводекор)

o    -4:30 Велес (БП Макпетрол кружен тек)

o    -5:00 Неготино (БП Неготино)

o    -6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

o    -4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)

o    -3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола

o    -2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола

o    -2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола

o    -2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола

o    -3:15 Ресен (спроти автобуска станица Транскоп на перон ) – Трасфер до Битола

 

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

o    15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа

o    14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно

o    14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти

o    14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

 

  

Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.