ХОТЕЛ PILALIDIS 3* - Пефкохори - мдт - ЛЕТО 2024

Share on facebook
Hotel “PILALIDIS” 3* – Пефкохори
Бесплатно сместување за 3-то и 4-то лице во Апартман – мазонет со 1 спална

 

 

Хотел “Pilalidis” се наоѓа на 150m од плажа и околу 300m од центарот на Пефкохори под главниот пат во крајниот дел на Пефкохори.
Хотелски соджини: Се состои од главна зграда во која се наоѓа Рецепција со Lobby bar и Ресторан, голем хол со фотељи каде гостите си го остваат багажот на денот на сместување и заминување со бесплатен Wi-Fi интернет. Неколку вили од кои секоја oд по 4 до 6 студија на приземје и 1-ви кат, опкружени со преубаво уредениот, огромен двор со многу зеленило, палми, трева, голем и мал (детски) базен, со лежалки, бар за пијалоци покрај базенот, игачки за деца.. Идеално место за одмор и релаксација. Во непосредна близина на хотелот се наоѓа пекара, маркет и ресторани за брза храна.
Хотелско сместување: Сместувачките капацитети кои се во сопствен закуп на Медитеран се од типот апартман – мазонет (на високо приземје веднаш до рецепцијата и наспроти базенот). Распоред на мазонетите: На долниот кат (приземје) е комплетно опремена мини кујна со фрижидер од средна големина, софа на спуштање каде може да спијат  две деца или две возрасни лица, маса со четири столици, на вториот кат со внатрешни скали има брачен кревет, гардеробер,  климаклима, купатило, TV, гардеробер, тераса со масичка и столчиња со прекрасен поглед кон базенот или одлично уредената градина.. Гостите со сопствени возила имаат можност за паркинг околу хотелот. Ви посакуваме пријатен престој. 

EARLY BOOKING 2024

10% попуст за уплата до 01.02.2024  |  5% попуст за уплата до 01.03.2024

“Pilalidis” 3*
Пефкохори
термин МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
25 01 08 15 22 29 06 13 20 27 03 10 17 24 31 07 14
бр. ноќи 7 7 7 7 7
7 7  7
7
7
7
7
7 7 7 7 7
2+2 мазонет 355 405 465 525 595 665  745 855 855 855 855 855 795 725 645 545 425
опис на ценовникот  цени за наем на апартман – мазонет

 

НАПОМЕНА

 • –  Цените се дадени за наем на цел апартман-мазонет без вклучен превоз;
 • –  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • –  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • –  Максимално сместување
  – во 2+2 мазонет – 2 возрасни и 2 деца или  4 возрасни.
 • –  Поради генерално чистење на апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време).
 • –  Превоз од: Куманово / Штип / Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија.
 • –  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 10m од хотелот на булеварот.
 • –  Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕН на рецепција и покрај базенот.
 • –  Клима – бесплатна и се наоѓа над скалите помеѓу прв и втор кат.
 • –  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • –  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 5% попуст на вториот термин;
 • –  Доплата за туристичка такса – 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа на рецепција);
 • –  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);

 

 

Автобуски превоз ПЕФКОХОРИ, според термини од табелата Патни Информации
 Град на поаѓање  Mесто на поаѓање   Време на поаѓање Скопје – Пефкохори (345km)
 Куманово  (бензинска Макпетрол – автопат)   04:15h  Скопје – Солун – Неа Модања – Калитеа –
Полихроно –  Ханиоти – ПефкохориАвтопат (Е75)

 

 Трошоци во еден правец:
Патерини во Македонија (430ден)
Патарини во Грција (2.30€)

 Скопје:  (паркинг пред VIP хотел наспроти саем)  05:00h
 Штип:  (паркинг пред Стадионот)  05:00h
 Велес:  (бензинска Макоил, мотел Македонија)  05:45h
 Неготино:  (бензинска, Макпетрол на автопат)  06:10h
 Г.П. Богородица  (бензинска, Oкта / Богородица)  07:00h
 Поаѓање од Пефкохори:  14:00 по МК време / 15:00 по ГР време (на 10m од хотелот)

 

Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

 

За овој аранжман важат општите услови на патување на Пикник Травел