Coral Blue 3*-ТБ

Share on facebook
За хотелот:
Локацијата, песочната плажа, уредувањето на околината и објектите, бистрата и плитка вода се причината што хотелот е погоден за одмор за било која возрасна група, од најмали до најстари. За фамилиите со мали деца. Ако го посакувате одморот од соништата “со деца а одморени”, Coral Blue Beach е вистинскиот избор за вас.
Плажа:
Приватна плажа, песочна. За секоја соба 1 чадор и 2 лежалки на плажа со минимум нарачка од 5 еур.
Локација: Грција / Халкидики / Ситониа / Геракини
Nea Moudania,  14 km; Paralia Gerakinis 2 km; Psakoudia 7.6 km; Metamorfosi 17.5 km;  Nikiti 24 km

Хотелски содржини:
Ресторан, Интернет Кафе, Чадори и лежалки на плажа, Бесплатен паркинг, Рецепција 24/7

Бар на плажа, Приватна плажа
Хотелскиот комплекс се простира на самата песочна плажа, уредена со лежалки, чадори за сонце;
Главниот ресторан “Thalassa” е место каде се служат појадокот и вечерата на принцип шведска маса,
со голем избор на вкусни домашни јадења и специјалитети.
Барот на плажа “Ammos” е преубаво место на самата плажа и под борови дрвја каде се нудат свежи сокови, сладоледи, лесно освежување, коктели и вкусна ужина;
Лоби бар “Blue Wave”, работи 24 часа на ден и овде исто така се нудат повеќе видови на кафе, грицки, сладоледи, слатки, освежување и алкохол.

Важна напомена:
При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот.
Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.

Локацијата, песочната плажа, уредувањето на околината и објектите, бистрата и плитка вода се причината што хотелот е погоден за одмор за било која возрасна група, од најмали до најстари.
За фамилиите со мали деца. Ако го посакувате одморот од соништата “со деца а одморени”, Coral Blue Beach е вистинскиот избор за вас.

Плажа:
Приватна плажа, песочна.
За секоја соба 1 чадор и 2 лежалки на плажа со минимум нарачка од 5€

Услуга: Полупансион (појадок и вечера).

Интернет: Бесплатно безжичен интернет на рецепција и на барот покрај плажа.

Цените се по ЛИЦЕ за 7 полупансиони

термин услуга Double Bungalow Family Bunk Bed
22.05 – 29.05 7 HB 179 € 199 € 215 €
29.05 – 05.06 7 HB 199 € 219 € 235 €
05.06 – 12.06 7 HB 239 € 259 € 275 €
12.06 – 19.06 7 HB 319 € 339 € 355 €
19.06 – 26.06 7 HB 345 € 365 € 380 €
26.06 – 03.07 7 HB 385 € 405 € 420 €
03.07 – 10.07 7 HB 425 € 445 € 460 €
10.07 – 17.07 7 HB 465 € 485 € 500 €
17.07 – 24.07 7 HB 495 € 519 € 550 €
24.07 – 31.07 7 HB 519 € 539 € 579 €
31.07 – 07.08 7 HB 519 € 539 € 579 €
07.08 – 14.08 7 HB 519 € 539 € 579 €
14.08 – 21.08 7 HB 519 € 539 € 579 €
21.08 – 28.08 7 HB 499 € 519 € 550 €
28.08 – 04.09 7 HB 429 € 449 € 485 €
04.09 – 11.09 7 HB 349 € 365 € 395 €
11.09 – 18.09 7 HB 279 € 295 € 325 €

Цените се во € плаќање во денари 1€ = 62 мкд.

Легенда:
HB – полупансион (појадок, вечера)
Double – двовреветна соба
Bungalow – бунгалов
Family Bunk Bed – Фамилијарна соба со кревет на спрат

За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

Цената вклучува:
7 ноќевања со појадок и вечера
Едно дете до 11.99 години – Бесплатно
Користење на клима уред
Интернет на бар на плажа и во лоби на хотелот
Паркинг (во согласност со слободни места во моментот)

Цената НЕ вклучува:
Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ која се плаќа во хотел
Трет возрасен на дополнително легло плаќа 32€ на ноќ
Второ дете од 0-11,99 години 9 € на ноќ
Трето дете од 0-11,99 години 23€ на ноќ
Интернет (со доплата)

Во случај на отказ на резервациите уплатени со попуст за рана уплата до 15 дена пред патување уплатените средства се пренаменуваат во ваучер за следно патување.

Скопје 40 € Битола 35 € Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики
(секоја Недела)
Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики
(секоја Недела):
Велес 40 € 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес 04:00 h Битола
(Пред спортска Сала )
Штип 40 € 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Смоквица
Радовиш 40 € 04:00 h Скопје (Дрводекор)
Струмица 40 € 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
Неготино 40 € 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
Смоквица 40 € 05:40 h Смоквица 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
Граничен премин
Богородица 40€
06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Превозот оди на релација Скопје – Геракини – Неа Потидеа – Калитеа – Полихроно – Ханиоти – Пефкохори

Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.
Во Неа Потидеа автобусот застанува на станицата на главниот пат веднаш до Lemoni Bakery
Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.               

X Координати: 40.276520
Y координати: 23.428868

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 10% попуст на последниот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Услови за “early booking”:
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.

Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Сместување во собите е после 14 ч. а напуштање на собите е до 10 ч. по локално време

Важат Општите услови на Пикник Турист.