AПАРТМАНИ ЗЕЦ - Будва - ск - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Апармани Зец во Будва се наоѓаат на 600м од словенска плажа и 850м од Стариот град. Вилата располага со убави конфорни двокреветни и трокреветни соби. Секоја соба има сопствено купатило, клима, тв, фрижидер, електричен бокал за кафе/чај и тераса. Во самиот објект има ресторан каде се служи појадокот – шведска маса. Вилата располага и со бесплатен интернет.

 

Цените се по лице за 9 ноќевања со појадок и превоз по лице

– прво дете до 12год во 1/3соба, -20% попуст

– второ дете до 12год во 1/3 соба, -50% попуст

-намалување за патување со сопствен превоз-10евра по лице

-во цената не е вклучена туристичка такса

 

смена период апартмани зец
1 29.06 – 08.07 330
2 08.07 – 17.07 340
3 17.07 – 26.07 360
4 26.07 – 04.08 360
5 04.08 – 13.08 360
6 13.08 – 22.08 350
7 22.08 – 31.08 340
8 31.08 – 09.09 330
9 09.09 – 18.09 300

 

 

Поаѓање за Црна Гора:

Скопје ,,Борис Трајковски,, – 05.00 часот

  • Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.
  • Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.
  • Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
  • Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.

 

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец ( освен седишта 1 и 2)

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕВРА ЗА УПЛАТА ВО ДЕНАРИ (1ЕВРО=62МКД) 

 

 

НАПОМЕНА

Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.

Сместувањето на првиот ден е по 14 часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот

ТА Пикник травел не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во објектите.

Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани по едно студио.

 

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first и last minute или друг тип на промоција да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

 

За резервација на понуда по редовна цена, 30 % од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на резервација, а остатокот 21ден пред поаѓање.

 

Патникот во секој момент може да се откаже од аранжамот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.

Во случај на отказ на аранжан кој е со попуст за рана уплата 50 % од сумата е неповратна а вториот дел од 50 % се задржуваат согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.