24 МАЈ ВО ВАЛОНА - ви

Share on facebook

1 ДЕН: 24.05.2024 ( Петок )

Состанок со групата на паркингот спроти хотелот “ Holidey Inn “ во 00.30 часот. Поаѓање за Албанија преку граничен премин Ќафасан, со попатни паузи за одмор и царински формалности.  Пристигнување во Валона во утринските часови. Панорамски разглед на градот и потоа сместување. Валона е едно од најпосетените и најразвиени туристички центри во Албанија. Град кој со својот изглед никој не остава рамнодушен, град во кој се спојуваат Јадранско и Јонско Море. Градот нуди содржина за сите возрасти од една страна шопинг центри и богат ноќен живот – во многубројните кафулиња и клубови, а а друга страна прекрасна природа, долги песочни плажи и кристално чисто море. Слободно попладне за индивидуални активности. Ноќевање.

2 ДЕН: 25.05.2024 ( Сабота )

Посета на Манастирот Звернец – кој се наоѓа во околината на Валона, датира од 14 век. Посветен на Св.Мери – сместен на остров опколен во борова шума, нуди мир и спокој, за очите и душата. Враќање во Валона. Слободно попладне за индивидуални активности , мозжност за уживање на плажа. Ноќевање.

3 ДЕН: 26.05.2024 ( Недела )

Во утринските  часови напуштање на сместувањето .Слободно време за релаксација на плажа или прошетка во Валона. Во пладневните часови поаѓање за Македонија. Пристигнување во Македонија во вечерните часови.

ЦЕНА: 99€

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

 • Превоз до наведената релација
 • 2 ноќевања – апартманско сместување
 • Туристички придружник во текот на патувањето
 • Посета на Манастир Звернец

 

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Патничко – здравствено осигурување – 120 мкд.
 • Посета на Манастир Звернец – 10€

 

НАПОМЕНА:

 • За со сопствен превоз се намалува 10 евра од цената
 • Деца од 0-2 год бесплатно
 • Деца од 2 – 6 години – плаќаат само седиште во автобус – 25 евра
 • Деца од 6 – 12 години – 20% попуст на сумата
 • Се патува со СТАРА ВАЖЕЧКА ЛИЧНА КАРТА !