ХОТЕЛ TECIMEN 2* - Кушадаси - 7ноќи- ЛЕТО 2024

Share on facebook

Хотелот Tecimen е лоциран во самиот центар на градот Кушадаси. Хотелот е оддалечен на 400 метри од градската плажа

Хотелот Tecimen располага со вкупно 37 соби. Сите соби располагаат со сопствен балкон, сопствена бања (туш или када, тоалет,фен за коса), клима уред (со доплата во месец Јуни и Септември), ТВ, телефон, бесплатна Wi-Fi конекција.

Услуга: Хотелот е на база BB (ноќевање и појадок- шведска маса). Хотелот располага со еден ресторан.

користење на главниот ресторан за време на доручек, Wi-Fi конекција, паркинг, базен на отворено, лежалки и чадори покрај базенот, ТВ салон, градина се бесплатно.

Пијачки во барот, лежалки и чадори на плажа, сеф, телефон се со доплата.

Месеци Термини Цена
Jуни 07.06-15.06.2024 214€
  14.06-22.06.2024 214€
  21.06-29.06.2024 214€
  28.06-06.07.2024 230€
Јули    
  05.0713.07.2024 230€
  12.07-20.07.2024 230€
  19.07-27.07.2024 230€
  26.07-03.08.2024 230€
Август    
  02.08-10.08.2024 230€
  09.08-17.08.2024 230€
  16.08-24.08.2024 230€
  23.08-31.08.2024 230€
     
Септември 30.08-07.09.2024 214€
  06.09-14.09.2024 214€
  13.09-21.09.2024 214€
 • Цените се наведени за пакет аранжман (автобуски превоз и хотелско сместување) и се валидни за резервации и уплата од 30% при резервација. (Доплата минимум 7 дена пред денот на тргнувањето).
 • За секој хотел се наведени цените,услуга и опис на хотелот.
 • Цените се дадени по лице во дво креветна и трo креветна соба.
 • Курс на пресметување 1 еур = 62 ден.
 • Политика за деца за пакет аранжман :
  • Деца од 0 – 5,99 год. – Бесплатно сместување во хотел. ( Повратен автобуски билет 80 eur).
  • Деца од 6 – 11,99 год. – 50% попуст од вкупната цена
 • “Само хотел ” се одбиват 80 еур од вкупната сума на аранжманот за резервации од 7 ноќи и 8 дена
 • Организиран превоз од: Скопје,Куманово,Тетово,Штип,Велес,Неготино,Гевгелија.

 

Само автобуски билет до Кушадаси:

  • За возрасни : Повратен билет 120 еур. Еден правец 80 еур.
  • За деца: Повратен билет 100 еур. Еден правец 60 еур.
  • Задолжително патничко осигурување за секој патник.