ХОТЕЛ Sun Village 4* - Лорет де Мар - хол - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Популарната туристичка дестинација Лорет де Мар, се наоѓа на медитеранскиот брег и од година во година привлекува сé повеќе туристи. Овој мал каталонски град, припаѓа на шпанската провинција Џирона и е оддалечен од Барселона само 70 километри. И поради неизмерната убавина и поради она што вистински го овозможува, Лорет де Мар е дестинација која туристите ја бираат за да се запознаат со културата, историјата и архитектурата на Барселона…

Доколку не сте биле во овој каталонски град, време е да го ставите на листата на места кои треба да ги посетите !!!

Хотелот Sun Village 4*, се наоѓа на 3 минути пешачење од плажа и поседува соби со поглед на море и прекрасна сина гледка кон истото. Хотелот располага со 2 приватни базени и  нуди бесплатно WiFi во внатрешноста на хотелот и во градините надвор.

Секоја од собите  е опремена со ТВ, фрижидер, уреден  балкон и биро и истите се со вградени клима уреди кои ќе ви помогнат да се разладите во топлите летни денови. Исто така поседуваат приватна бања со туш. Сеф е достапен само на барање со дополнителен платен надоместок за истиот.

Хотелот располага со свој ресторан, бар и сончева тераса. Рецепцијата е отворена и достапна  за информации 24 часа за своите гости и клиенти. Во околината се достапни  продавници и ресторани кои може да се најдат во рамки од 100м во близина на хотелот . Центарот на Лорет де Мар е на помалку од 5 минути пешачење од хотелот.

Рана резервација важи до 15.04.2024

 

Датум: 20.06.-20.09.2024
Времетраење: минимум 7 – 9 ноќи
Дестинација: Лорет де Мар, Шпанија
Транспорт: Авион – 23 kg багаж + рачен багаж
Цени за јуни: 20.06-28.06. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1075 
Редовна цена: 1215 
28.06.-05.07. по лице за дадениот период
Рана резервација: 970 
Редовна цена: 1135 
Цени за јули: 05.07-12.07.  по лице за дадениот период
Рана резервација: 1030 
Редовна цена: 1195 
12.07.-20.07. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1105 
Редовна цена: 1240 
20.07.-29.07. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1180 
Редовна цена: 1290 
26.07.-04.08. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1180 
Редовна цена: 1290 
29.07.-05.08. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1075 
Редовна цена: 1235 
Цени за август: 03.08.-11.08. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1125 
Редовна цена: 1265 
05.08.-12.08. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1075 
Редовна цена: 1235 
10.08.-18.08. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1125 
Редовна цена: 1265 
12.08.-21.08. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1180 
Редовна цена: 1290 
22.08.-30.08. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1140 
Редовна цена: 1250 
Цени за септември: 30.08.-06.09. по лице за дадениот период
Рана резервација: 995 
Редовна цена: 1160 
06.09.-13.09. по лице за дадениот период
Рана резервација: 985 
Редовна цена: 1135 
13.09.-20.09. по лице за дадениот период
Рана резервација: 945 
Редовна цена: 1090 

Во цената е вклучено:

 • 7   ноќевања во Хотел Sun Village 4**** со услуга на база полупансион HB
 • Аеродромски такси
 • Повратен авионски билет
 • Трансфер од аеродром до хотел и од хотел до аеродром

Во цената не е вклучено: 

 • Туристичка такса
 • Патничко осигурување
 • Локален транспорт: метро или автобуски билети

Забелешки:  

 • Пасошот треба да е со важност од минимум 90 дена од моментот на влез во земја од Шенген зоната
 • Пожелно е секој патник да има валидно патничко осигурување
 • При резервацијата треба да се плати 30% од вкупниот износ на аранжманот
 • Плаќањата извршени во денарска противвредност ќе се пресметуваат по курс 1 EUR = 62 МКД