ХОТЕЛ SENTINUS 4* -Кушадаси - 7ноќи -ЛЕТО 2024

Share on facebook

Овој хотел се наоѓа 6км одалечен од центар на градот.

Хотелот располага со вкупно 102 соби.Собите располагаат со сопствен балкон, минибар, сопствена бања (туш, тоалет, фен за коса), ТВ, телефон, сеф, клима уред, бесплатна Wi- Fi конекција.

Хотелот е на база All Inclusive (појадок, ручек и вечера – шведска маса)

Хотелот располага со A la carte ресторан и е богат со американска и турска кујна којшто можете да го користите за појадок,ручек и вечера.(А la carte ресторанот е со доплата).

Користење на базените,лежалки и чадори покрај базен, шеталиште, паркинг, анимација се бесплатно.

Месеци Термини Цена
Jуни 07.06-15.06.2024 327€
  14.06-22.06.2024 327€ 17-18STOP
  21.06-29.06.2024 327€  24-27 stop
  28.06-06.07.2024 423€  01-02 stop
Јули    
  05.0713.07.2024 423€
  12.07-20.07.2024 423€
  19.07-27.07.2024 423€
  26.07-03.08.2024 423€
Август    
  02.08-10.08.2024 423€
  09.08-17.08.2024 423€
  16.08-24.08.2024 423€
  23.08-31.08.2024 423€
     
Септември 30.08-07.09.2024 327€
  06.09-14.09.2024 327€
  13.09-21.09.2024 327€
 • Цените се наведени за пакет аранжман (автобуски превоз и хотелско сместување) и се валидни за резервации и уплата од 30% при резервација. (Доплата минимум 7 дена пред денот на тргнувањето).
 • За секој хотел се наведени цените,услуга и опис на хотелот.
 • Цените се дадени по лице во дво креветна и трo креветна соба.
 • Курс на пресметување 1 еур = 62 ден.
 • Политика за деца за пакет аранжман :
  • Деца од 0 – 5,99 год. – Бесплатно сместување во хотел. ( Повратен автобуски билет 80 eur).
  • Деца од 6 – 11,99 год. – 50% попуст од вкупната цена
 • “Само хотел ” се одбиват 80 еур од вкупната сума на аранжманот за резервации од 7 ноќи и 8 дена
 • Организиран превоз од: Скопје,Куманово,Тетово,Штип,Велес,Неготино,Гевгелија.

 

Само автобуски билет до Кушадаси:

  • За возрасни : Повратен билет 120 еур. Еден правец 80 еур.
  • За деца: Повратен билет 100 еур. Еден правец 60 еур.
  • Задолжително патничко осигурување за секој патник.