ХОТЕЛ OZKA 3* - Кушадаси - 7 ноќи - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Хотелот е оддалечен на еден километар од градската плажа.

Хотелот Ozka располага со вкупно 62 соби.Сите соби располагаат со сопствен балкон (повеќето со поглед на море), сопствена бања (туш, тоалет,фен за коса), клима уред, ТВ, телефон, сеф, бесплатна Wi-Fi конекција.
Хотелот е на база BB( појадок и ноќевање). Хотелот располага со еден ресторан. Во овој ресторан гостите може да пробаат разновидни регионални и интернационални јадења. Хотелот исто така располага со два барови (Lobby Bar, Pool Bar)
Користење на главниот ресторан за време на доручек и вечера, Wi-Fi конекција, паркинг, базен на отворено, лежалки и чадори покрај базенот се бесплатно.
Пијачки во баровите, лежалки и чадори на плажа, сеф, телефон се со доплата.

Месеци Термини Цена
Jуни 07.06-15.06.2024 222€
  14.06-22.06.2024 238€
  21.06-29.06.2024 238€
  28.06-06.07.2024 254€
Јули    
  05.0713.07.2024 254€
  12.07-20.07.2024 254€
  19.07-27.07.2024 254€
  26.07-03.08.2024 254€
Август    
  02.08-10.08.2024 254€
  09.08-17.08.2024 254€
  16.08-24.08.2024 254€
  23.08-31.08.2024 254€
     
Септември 30.08-07.09.2024 238€
  06.09-14.09.2024 238€
  13.09-21.09.2024 238€
 • Цените се наведени за пакет аранжман (автобуски превоз и хотелско сместување) и се валидни за резервации и уплата од 30% при резервација. (Доплата минимум 7 дена пред денот на тргнувањето).
 • За секој хотел се наведени цените,услуга и опис на хотелот.
 • Цените се дадени по лице во дво креветна и трo креветна соба.
 • Курс на пресметување 1 еур = 62 ден.
 • Политика за деца за пакет аранжман :
  • Деца од 0 – 5,99 год. – Бесплатно сместување во хотел. ( Повратен автобуски билет 80 eur).
  • Деца од 6 – 11,99 год. – 50% попуст од вкупната цена
 • “Само хотел ” се одбиват 80 еур од вкупната сума на аранжманот за резервации од 7 ноќи и 8 дена
 • Организиран превоз од: Скопје,Куманово,Тетово,Штип,Велес,Неготино,Гевгелија.

 

Само автобуски билет до Кушадаси:

  • За возрасни : Повратен билет 120 еур. Еден правец 80 еур.
  • За деца: Повратен билет 100 еур. Еден правец 60 еур.
  • Задолжително патничко осигурување за секој патник.