ХОТЕЛ MELIKE 2*- Кушадаси - 7ноќи - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Се наоѓа на околу 100 метри од плажата Ladies Beach. Лежалките и чадорите на плажа се доплаќаат.

Се наоѓа на околу 2 километри од центарот на Кушадаси,.

Хотелот располага со ресторан со прекрасен поглед на морето, кој служи јадења од интернационална кујна. Дополнителните содржини вклучуваат бар, мал базен, сеф на рецепција (со доплата на лице место). Посебна атракција е локацијата – веднаш до самата плажа.

Услугата во хотелот е ноќевање со појадок или полупансион – појадок и вечера по принцип на самопослужување, избор од повеќе јадења (шведска маса). Сите пијалоци и се останато надвор од концептот се плаќа дополнително.

Стандардните соби имаат бања со туш кабина, фен, телефон, ТВ, клима и балкон.

Месеци Термини Цена
Jуни 07.06-15.06.2024 252€ BB-268€ HB
  14.06-22.06.2024 307€ BB-322€ HB
  21.06-29.06.2024 307€ BB-322€ HB
  28.06-06.07.2024 307€ BB-322€ HB
Јули    
  05.0713.07.2024 340€ BB-362€ HB
  12.07-20.07.2024 340€ BB-362€ HB
  19.07-27.07.2024 340€ BB-362€ HB
  26.07-03.08.2024 340€ BB-362€ HB
Август    
  02.08-10.08.2024 340€ BB-362€ HB
  09.08-17.08.2024 340€ BB-362€ HB
  16.08-24.08.2024 340€ BB-362€ HB
  23.08-31.08.2024 307€ BB-322€ HB
     
Септември 30.08-07.09.2024 307€ BB-322€ HB
  06.09-14.09.2024 307€ BB-322€ HB
  13.09-21.09.2024 236 BB-268€ HB
 • Цените се наведени за пакет аранжман (автобуски превоз и хотелско сместување) и се валидни за резервации и уплата од 30% при резервација. (Доплата минимум 7 дена пред денот на тргнувањето).
 • За секој хотел се наведени цените,услуга и опис на хотелот.
 • Цените се дадени по лице во дво креветна и трo креветна соба.
 • Курс на пресметување 1 еур = 62 ден.
 • Политика за деца за пакет аранжман :
  • Деца од 0 – 5,99 год. – Бесплатно сместување во хотел. ( Повратен автобуски билет 80 eur).
  • Деца од 6 – 11,99 год. – 50% попуст од вкупната цена
 • “Само хотел ” се одбиват 80 еур од вкупната сума на аранжманот за резервации од 7 ноќи и 8 дена
 • Организиран превоз од: Скопје,Куманово,Тетово,Штип,Велес,Неготино,Гевгелија.

 

Само автобуски билет до Кушадаси:

  • За возрасни : Повратен билет 120 еур. Еден правец 80 еур.
  • За деца: Повратен билет 100 еур. Еден правец 60 еур.
  • Задолжително патничко осигурување за секој патник.