ХОТЕЛ GOLDEN BEACH 3* - Метаморфози - ткс - ЛЕТО 2024

Share on facebook

 

Хотел ГОЛДЕН БИЧ е лоциран во центарот и на 20 метри од песочната плажата во Метаморфозис. Опколен е со боровата шума од едната, а море од другата страна со што е совршен склоп за релаксирање и одмор. Хотелот располага со 47 соби: 1/3 Приземје собите се наоѓаат на приземје и немаат поглед кон море (брачен + eдинечен кревет), 1/3 Стандард собите се наоѓаат на кат и имаат страничен или директен поглед кон море (брачен + единечен кревет), 1/4 Студио собите се наоѓаат на кат со поглед на море или базен (брачен + 2 единечни кревети во иста соба), 1/4 Апартман собите се со страничен или директен поглед кон море (брачен + 2 единечни кревети во различна соба). Секоја соба има балкон и е опремена со: фрижидер, клима уред (вклучен во цената), Wi-Fi, сат. ТВ и тоалет и 1/5 Апартман со директен поглед кон море (брачен + 1 единечен и 2 единечни кревети во различна соба). Секоја соба има балкон и е опремена со: фрижидер, клима уред (вклучен во цената), Wi-Fi, сат. ТВ и тоалет. Хотелот има главен ресторан, бар, базен со чадори и лежалки кои се бесплатни за користење од страна на гостите, детско катче и сопствена плажа со бар на плажа кој е со доплата. Хотелот е на услуга ПОЛУПАНСИОН !

  • Појадок 08:00-10:00 ч. на база шведска масa;
  • Вечера 18:30-21:00 ч. на база шведска маса

Попуст : – 10%  за сте резервации направени до 31.12.2023 со аконтација од 50%  и доплата на целокупниот износ на аранжманот до 01.03.2024.

ПОЛУПАНСИОН НОЌИ 1/3  1/3  1/4 1/4 1/5
ТЕРМИН Приземје Стандард Студио Апартман Апартман
25.05 7 230 240 280 300 340
01.06 7 250 280 320 340 380
08.06 7 290 310 360 380 420
15.06 7 320 350 410 430 470
22.06 7 350 380 430 450 490
29.06 7 380 400 450 470 510
06.07 7 420 430 500 520 560
13.07 7 450 480 530 550 600
20.07 7 450 480 530 550 600
27.07 7 450 480 530 550 600
03.08 7 450 480 530 550 600
10.08 7 450 480 530 550 600
17.08 7 450 480 530 550 600
24.08 7 430 460 500 520 560
31.08 7 370 400 430 450 490
07.09 7 330 350 400 410 460
14.09 7 270 290 350 370 410
21.09 7 250 260 300 320 360
28.09 7 / / / / / 230 260 280 320

 

РЕЗЕРВАЦИИ И ПЛАЌАЊЕ:

  • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 15 дена пред започнување на аранжманот;

Попусти за рана уплата:

  • Попустот за рана уплата од 10%важи за резервации направени до 12.2023; со аконтација од 50% од вкупниот износ на аранжманот и целосна доплата до 01.03.2024;

 

НАПОМЕНА:

– Цените во табелата се дадени по лице и се однесуваат за услуга ПОЛУПАНСИОН за 7 ноќевања;

– Прво дете во 1/3 Приземје  или Стандард” од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО;

– Второ дете во 1/3 Стандард  до 0 до 5,99 г. без легло – БЕСПЛАТНО

– Прво и второ дете во 1/4 Студио или Апартман  од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО

–  Прво, второ и трето дете во 1/5 Апартман’ од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО

– Трето дете во 1/4 Студио или Апартман  од 0 до 05,99 г. без легло – БЕСПЛАТНО

– Четврто дете во 1/5 Апартман од 0 до 5,99 г. без легло – БЕСПЛАТНО

– Трета, четврта и петта возрасена особа над 12 години во 1/4 студио, 1/4 и 1/5 апартман плаќаат по 60% од цената во табелата;

– Туристичка такса е 1.5 еур на ден по соба и се плаќа на лице место;

– Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот;

– Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот и во соба;

– Сместување во собите е по 15:00 по локално време а напуштање е до 10:00 по локално време;

– За уплатени два последователни термини (7+7 ноќевања) одобруваме вкупен попуст од 5% (попустите не се комбинираат со актуелните промоции);

– Цените се изразени во евра, а плаќањето е во денарска противвредност 1 € = 62 денари;

– Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

  • возрасни: 45 € (еден правец 35 €)
  • деца од 2 до 12 години: 35 € (еден правец 30 €)
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус);

 

  • Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.