ХОТЕЛ FLORA SUITES 3* - Кушадаси - 7ноќи - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Flora Suites хотелот е лоциран на 700 метри од најдолгата песочна плажа во Кушадаси Long Beach. Хотелот располага со свој приватен дел на плажата.Лежалки и чадори се бесплатно исто така превоз до плажа е бесплатен.

Овој хотел се наоѓа на околу 6 километри оддалеченост од центарот на градот.

Располага со 104 соби.Собите располагаат со сопствен балкон, минибар, сопствена бања (туш, тоалет, фен за коса), ТВ, телефон, сеф, клима уред, бесплатна Wi- Fi конекција.

Хотелот е на база All Inclusive (појадок, ручек и вечера – шведска маса. Flora Suites хотелот исто така располага со два барови (Lobby Bar, Pool Bar)

Користење на базените,лежалки и чадори покрај базен, Aqua Park, тениско игралиште, кошарка, мини-голф,одбојка,игралиште за деца, билијард, паркинг, анимација се бесплатно

 

Месеци Термини Цена
  31.05-08.06.2024 290
Jуни 07.06-15.06.2024 310€ 
  14.06-22.06.2024 340€
  21.06-29.06.2024 360€
  28.06-06.07.2024 395€
Јули    
  05.0713.07.2024 395€
  12.07-20.07.2024 395€
  19.07-27.07.2024 395€
  26.07-03.08.2024 395€
Август    
  02.08-10.08.2024 395€
  09.08-17.08.2024 395€
  16.08-24.08.2024 395€
  23.08-31.08.2024 380€ 
     
Септември 30.08-07.09.2024 360€
  06.09-14.09.2024 310€
  13.09-21.09.2024 310€

 

 • Цените се наведени за пакет аранжман (автобуски превоз и хотелско сместување) и се валидни за резервации и уплата од 30% при резервација. (Доплата минимум 7 дена пред денот на тргнувањето).
 • За секој хотел се наведени цените,услуга и опис на хотелот.
 • Цените се дадени по лице во дво креветна и трo креветна соба.
 • Курс на пресметување 1 еур = 62 ден.
 • Политика за деца за пакет аранжман :
  • Деца од 0 – 5,99 год. – Бесплатно сместување во хотел. ( Повратен автобуски билет 80 eur).
  • Деца од 6 – 11,99 год. – 50% попуст од вкупната цена
 • “Само хотел ” се одбиват 80 еур од вкупната сума на аранжманот за резервации од 7 ноќи и 8 дена
 • Организиран превоз од: Скопје,Куманово,Тетово,Штип,Велес,Неготино,Гевгелија.

 

Само автобуски билет до Кушадаси:

  • За возрасни : Повратен билет 120 еур. Еден правец 80 еур.
  • За деца: Повратен билет 100 еур. Еден правец 60 еур.
  • Задолжително патничко осигурување за секој патник.