ХОТЕЛ Fenal Mar 3* - Лорет де Мар - хол - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Имате се што Ви треба за да уживате во одмор полн со релаксација во средина која Ви нуди беспрекорно уживање. Удобни соби, базен, ресторан со шведска маса со тераса, бар, бесплатен Wi-Fi, сместување за домашните миленичиња и другарчиња…

Хотелот Фенал Мар се наоѓа на плажа во Феналс, Лорет де Мар. Располага со голем број на удобности кои ќе го претворат Вашиот престој во многу пријатно доживување.

Ресторанот Fenal Mar е ресторан со шведска маса со голем број на континентални и интернационални јадења.

Рана резервација важи до 15.04.2024

 

Датум: 20.06.-20.09.2024
Времетраење: минимум 7 ноќи
Дестинација: Лорет де Мар, Шпанија
Транспорт: Авион
Цени за јуни: 20.06-28.06. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1045 
Редовна цена: 1185 
28.06.-05.07. по лице за дадениот период
Рана резервација: 940 
Редовна цена: 1105 
Цени за јули: 05.07-12.07.  по лице за дадениот период
Рана резервација: 995 
Редовна цена: 1165 
12.07.-20.07. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1075 
Редовна цена: 1210 
20.07.-29.07. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1150 
Редовна цена: 1260 
26.07.-04.08. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1150 
Редовна цена: 1260 
29.07.-05.08. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1030 
Редовна цена: 1205 
Цени за август: 03.08.-11.08. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1095 
Редовна цена: 1235 
05.08.-12.08. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1030 
Редовна цена: 1195 
10.08.-18.08. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1095 
Редовна цена: 1235 
12.08.-21.08. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1150 
Редовна цена: 1260 
22.08.-30.08. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1110 
Редовна цена: 1220 
Цени за септември: 30.08.-06.09. по лице за дадениот период
Рана резервација: 955 
Редовна цена: 1130 
06.09.-13.09. по лице за дадениот период
Рана резервација: 945 
Редовна цена: 1095 
13.09.-20.09. по лице за дадениот период
Рана резервација: 940 
Редовна цена: 1060 

Во цената е вклучено:

 • 7 / 8 / 9  во Хотел Фенал Мар 3*** со услуга на база полупансион HB
 • Аеродромски такси
 • Повратен авионски билет
 • Трансфер од аеродром до хотел и од хотел до аеродром
 • Политика за деца

Во цената не е вклучено: 

 • Туристичка такса 2 евра од ден по лице
 • Патничко осигурување

Забелешки:  

 • Пасошот треба да е со важност од минимум 90 дена од моментот на влез во земја од Шенген зоната
 • Пожелно е секој патник да има валидно патничко осигурување
 • При резервацијата треба да се плати 30% од вкупниот износ на аранжманот
 • Плаќањата извршени во денарска противвредност ќе се пресметуваат по курс 1 EUR = 62 МКД