ХОТЕЛ CALYPSO - Сивири - еск - ЛЕТО 2024

Share on facebook
40°02’14.9″N 23°21’54.9″E

Сивири е едно од многубројните туристички селца кои се наоѓаат на првиот крак, Касандра. Поставено на западната страна на кракот, покрај преубавите борови шуми, Сивири нуди повеќе песочни и плитки плажи, и секако едно прекрасно зајдисонце и поглед кон планината на боговите, Олимп. Во близината на Сивири, се наоѓа и античкиот амфитеатар, кој во текот на летните месеци се користи за концерти на познати пејачи од Грција и од Балканот. Сивири е место каде што имате и голем маркет, неколку таверни и секако кафичи кои се поставени токму на преубавата песочна плажа.

Хотел Calypso 3* е поставен во мирно опкружвање со борова шума, во селцето Сивири, на првиот крак на Халкидики, Касандра. Од најблиската плажа е оддалечен 7 мин пешачење, додека центарот на селото каде гостите ќе најдат бројни туристички содржини е на 600м оддалеченост. Хотелот располага со 22 соби. Секоја од собите е опремена со тоалет со туш кадичка или када, клима уред, мини фрижидер со комора за замрзнување, сателитска телевизија, фен, сеф и балкон со гарнитура за седење. Понудата е ноќевање со појадок на база шведска маса, можност за а ла карт доплата за ручек / вечера во таверна Александрос. Хотелот располага со 24 часа рецепција, отворен базен, детски базен, бар покрај базен, лежалки и чадори покрај базен, сала за појадок, Wi-Fi интернет

 

Термин 1/2 студио 1/3 студио 1/2+2 АПП
26.05.24-02.06.24 278 е 398 e 473 e
02.06.24-09.06.24 358е 498 e 598 e
09.06.24-16.06.24 398 е 548 e 648 e
16.06.24-23.06.24 438 е 598 e 698 e
23.06.24-30.06.24 458 е 623 e 723 e
30.06.24-07.07.24 498 е 673 e 723 e
07.07.24-14.07.24 538 е 723 e 823 e
14.07.24-21.07.24 578 е 773 e 873 e
21.07.24-28.07.24 598 е 798 e 898 e
28.07.24-04.08.24 718 е 948 e 1048 e
04.08.24-11.08.24 718 e 948 e 1048 e
11.08.24-18.08.24 718 e 948 e 1048 e
18.08.24-25.08.24 558 e 748 e 848 e
25.08.24-01.09.24 478 e 648 e 748 e
01.09.24-08.09.24 378 e 523 e 748 e
08.09.24-15.09.24 318 e 448 e 548 e
15.09.24-22.09.24 278 e 398 e 498 e
       
       

-цените во табелата се за наем на база ноќевање со појадок (шведска маса)

Што не е вклучено во цената

Доплата за туристичка такса 1.5 евро од ноќ од апартман (Се плаќа на рецепција)
-Превоз за возрасен повратен билет 40 еур / 30 еур во еден правец
-Превоз за дете до 11.99год. повратен билет 30Еур / 20 еур во еден правец
-Дете до 2 год. (без седиште)-бесплатно
-Патничко осигурување

Важно

-Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
-Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд).
-Во студиата дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети.
-Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести максимум едно дете до 4 год.
-Кога се цените ПРОМО за уплата на два последователни термини, се рачунат две промо цени.
-За споен термин по редовните цени, на вториот термин се добива 10% попуст
-Попустите Не се комбинираат.
-Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra First или Last minute понуда, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот.
-Патничко осигурување е задолжително и не е вклучено во цена.
-Сместување во собите е по 14.00час.-локално време, а напуштање на истите е во 09.00час.
-По завршување на летувањето, должни сте да го оставите апартманот во чиста состојба.
-Доколку е за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата.
-Во цената е вклучено користење на Wi-Fi (организаторот не гарантира за квалитетот на интернетот).
-Патникот има обврска да ја провери важноста и исправноста на патните исправи, поради кое не може да се направи промена на термин.
-За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција и одржување.
-За ова патување важат општите услови на Т. А. Пикник Травел