ХОТЕЛ BELVEDERE - Скијатос - еск - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Нови и модерни двокреветни соби во главната хотелска зграда и приватни бунгалови сместени веднаш до главната хотелска зграда кои нудат фасцинантен поглед кон заливот Ахладис и Егејското Море.

Летниот одмор на Скијатос добива нова димензија!

Хотелот се наоѓа на 150 метри од прекрасната песочна плажа Ахладис, што го прави одлично место за одмор и реклреација! Хотелот нуди двокреветни соби и семејни бунгалови во срцето на Скијатос.

Хотелот има сопствен базен покрај кој ќе можете да уживате во вечерните часови со вашиот омилен пијалок и друштвото за добар муабет.

Собите на хотелот се светли и пространи, дел од нив се во сино-бела нијанса што асоцира на морската ширина. Дел имаат поглед кон морето, а дел се со поглед кон планината.

Веднаш наспроти хотелот има супермаркет, а по самата главна улица која води до плажата Кукунариес и до градчето ќе најдете еден куп ресторани и таверни.

Градчето на Скијатос е на само 10 минути со автобус, кои автобуси ги има постојано.

 

Откако ќе пристигнат на пристаништето на Скијатос, гостите на хотелот имаат организиран трансфер до хотелот, и назад на денот на заминување

Хотелот се состои од главна зграда и бунгалови до кои се стигнува по посебно наменети скали (околу 50 скали) за полесен пристап

Хотелот исто така има служба која го пренесува багажот од рецепција до бунгаловите на патниците кои се сместени во истите

 

Цените се изразени по лице

термин: 1/2 garden view 1/2 sea view 1/2 bungalow
23.05.2024-30.05.2024 160 175 145
30.05.2024-06.06.2024 180 195 165
06.06.2024-13.06.2024 220 235 205
13.06.2024-20.06.2024 270 285 255
20.06.2024-27.06.2024 310 325 295
27.06.2024-04.07.2024 365 380 350
04.07.2024-11.07.2024 425 440 410
11.07.2024-18.07.2024 455 470 440
18.07.2024-25.07.2024 455 470 440
25.07.2024-01.08.2024 455 470 440
01.08.2024-08.08.2024 455 470 440
08.08.2024-15.08.2024 455 470 440
15.08.2024-22.08.2024 455 470 440
22.08.2024-29.08.2024 455 470 440
29.08.2024-05.09.2024 400 415 385
05.09.2024-12.09.2024 330 345 315
12.09.2024-19.09.2024 260 275 245
19.09.2024-26.09.2024 200 215 185

Првиот термин започнува од 23-ти Мај, а последниот термин завршува на 26-ти Септември.

Поаѓањето е секоја среда навечер. Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности. Нашиот туристички придружник се грижи патниците да се сместат на траект кој сообраќа на релација Волос-Скијатос-Волос. Пристигнување на Скијатос во утринските часови.

Сместување после 14:00 часот по локално грчко време.

Поаѓање за Македонија секој четврток.

 

Што е вклучено во цената

-7 ноќевања во хотел Белведере
-Појадок во хотелот
-Користење на базенот
-Користење на клима
-Автобуски превоз на релација Скопје – Волос – Скопје
-Целосна логистика при сместување и одјавување
-Туристички претставник од агенцијата одговорен за време на вашиот одмор
-Туристички пратител за време на патувањето
-Цените се изразени по лице

 

Што не е вклучено во цената
–Дополнителeлни 36€ се доплаќаат задолжително за билет за траект на релација Волос-Скијатос -Волос во самиот автобус
-Патничко осигурување
-Факултативни излети
-Доплата за туристичка такса
-Секој патник седи во автобус според бројот на уплата
-Доколку патниците имаат барање за седење во автобус истото се доплаќа 15€ по лице
-Најдолe од понудата каде пишува ВАЖНО има повеќе информации во врска со промо цените.

 

Важно

 • За споен термин се сметат (ПРОМО) цените. За истите  не се одбива доколку клиентот користи сопствен превоз, не следува дополнителен попуст за вториот термин.
 • За промо цените не се одбива за превоз доколку одите со сопствен превоз.
 • Во случај за уплата на сингл соба по промо цена, се доплаќа +  50% од редовната цена.
 • Активните попусти и попустите за споен термин не се комбинираат
 • За споен термин се одбива 15 евра за превоз и добива 10% попуст на вториот термин на редовните цени (ова не важи за промо цените ).
 • Поаѓањето е секоја среда. Секој четврток прв ден од одмор
 • Напоменуваме дека телефонска резервација важи 3 часа од моментот на резервација. Доколку поминат истите а нема потврда од уплата во (канцелраија, ж-ска или оnline), резервацијата се смета за откажана.
 • Поаѓањето со автобус ќе биде дефинирано по договор со траект компанијата.
 • За да резервирате со депозит потребна е уплата од 30% и  се пресметува од редовната цена.
 • Депозитот е неповратен во случај на отказ од страна на патник пред дадениот рок.
 • Активните попусти не се комбинират со други попусти
 • Влегувањето во собите е после 14:00ч по локално време
 • Напуштањето на собите е во 09:00ч по локално време
 • Ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%
 • Доплата за туристичка такса 1.5е од ден ( Се плаќа во вилата кај соптсвениците)
 • Цените се наменети за 7 ноќевања и превоз од Скопје до Волос и назад.
 • Цените се изразени во евра/ уплатата е во денарска противредност 1е = 62 денари
 • Во апартманот е дозволено сместување на лица согласно со предвидениот капацитет т.е број на легла.
 • Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни
 • При генерално чистење на секоја смена, студиото се напушта во 09:00ч по локално време.
 • Хигиената во студиото за време на престојот ја одржуват самите гости
 • Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
 • Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори а  Пикник травел  како агенција нема било каква   одговорност за јачината или воопшто сигналот на интернетот во сместувачкиот капацитет.
 • Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиa.
 • Во случај на отказ од страна на патникот, патникот е согласен средствата уплатени како резервација (депозит) од најмалку 30% да бидат задржани и истите не се рефундираат во име на трошоци на агенцијата а направени за име и за сметка на патникот. Истото важи и за целосната уплата.
 • Објектот располага со 1/2 и 1/3 студиа на приземје и кат.
 • Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute или Black Friday понуда или  да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.
 • Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата