ХОТЕЛ ASENA - Кушадаси - 7ноќи - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Оддалечен е околу 50 m од градската плажа Ladies Beach каде користењето на лежалки и чадори за сонце се доплаќа.

Хотел Asena е оддалечен околу 3 км од центарот.

На гостите на овој хотел им е на располагање рецепција, лоби бар, внатрешен хотелски ресторан, базен сместен на покривот на хотелот, бар покрај базен, како и ТВ салон. На гостите на хотелот им се достапни бесплатни лежалки и чадори за сонце околу базенот. Спортови на вода, услуги за перење и пеглање, сеф (на рецепција) се доплаќаат. Wi-Fi е бесплатен во лобито на хотелот. Хотелот располага со сопствен бесплатен паркинг.

Хотелска услуга: Хотелските услуги вклучуваат ноќевање со појадок и полупансион – појадок или појадок и вечера на база на самопослужување, избор на повеќе јадења (шведска маса).

Содржина на собата: Вкупно 104 соби, од кои повеќето имаат поглед на море. Стандардните соби содржат тоалет со туш кабина, ТВ, телефон, фен, клима, мини бар (со доплата).

Месеци Термини Цена
Jуни 07.06-15.06.2024 375€ BB-407€ HB
  14.06-22.06.2024 431€ BB-471€ HB
  21.06-29.06.2024 431€ BB-471€ HB
  28.06-06.07.2024 528€ BB-568€ HB
Јули    
  05.0713.07.2024 528€ BB-568€ HB
  12.07-20.07.2024 528€ BB-568€ HB
  19.07-27.07.2024 528€ BB-568€ HB
  26.07-03.08.2024 528€ BB-568€ HB
Август    
  02.08-10.08.2024 528€ BB-568€ HB
  09.08-17.08.2024 528€ BB-568€ HB
  16.08-24.08.2024 528€ BB-568€ HB
  23.08-31.08.2024 455€ BB-487€ HB
     
Септември 30.08-07.09.2024 422€ BB-487€ HB
  06.09-14.09.2024 422€ BB-487€ HB
  13.09-21.09.2024 422€ BB-487€ HB
 • Цените се наведени за пакет аранжман (автобуски превоз и хотелско сместување) и се валидни за резервации и уплата од 30% при резервација. (Доплата минимум 7 дена пред денот на тргнувањето).
 • За секој хотел се наведени цените,услуга и опис на хотелот.
 • Цените се дадени по лице во дво креветна и трo креветна соба.
 • Курс на пресметување 1 еур = 62 ден.
 • Политика за деца за пакет аранжман :
  • Деца од 0 – 5,99 год. – Бесплатно сместување во хотел. ( Повратен автобуски билет 80 eur).
  • Деца од 6 – 11,99 год. – 50% попуст од вкупната цена
 • “Само хотел ” се одбиват 80 еур од вкупната сума на аранжманот за резервации од 7 ноќи и 8 дена
 • Организиран превоз од: Скопје,Куманово,Тетово,Штип,Велес,Неготино,Гевгелија.

 

Само автобуски билет до Кушадаси:

  • За возрасни : Повратен билет 120 еур. Еден правец 80 еур.
  • За деца: Повратен билет 100 еур. Еден правец 60 еур.
  • Задолжително патничко осигурување за секој патник.