ХОТЕЛ ARORA - Кушадаси - 7 ноќи- ЛЕТО 2024

Share on facebook

Хотелот излегува на приватна плажа (песочна со камчиња), Long beach, каде што лежалките и чадорите за сонце се бесплатни за гостите на хотелот.

Од центарот на Кушадаси е оддалечен на околу 6 километри.

Гостите на хотелот имаат на располагање два ресторани, од кои едниот е на отворено. Хотелот има бар покрај базен и витамински бар. Хотелот располага со бесплатен паркинг, а хотелот располага со различни содржини за спортски активности и релаксација. Надворешниот базен има и детски дел, а хотелот има и внатрешен базен.

Хотелската услуга е All Inclusive – појадок, ручек и вечера на база на самопослужување, избор од повеќе јадења (шведска маса). Aлкохолни и безалкохолни пијалоци.

Хотел Арора има повеќе од 70 соби, од кои сите се климатизирани, имаат тоалет со туш кабина или када, фен, телефон, ТВ, мини бар и сеф (со доплата), а повеќето соби имаат поглед на море или базен.

Месеци Термини Цена
Jуни 07.06-15.06.2024 463€
  14.06-22.06.2024 544€
  21.06-29.06.2024 544€
  28.06-06.07.2024 648€
Јули    
  05.0713.07.2024 761€
  12.07-20.07.2024 761€
  19.07-27.07.2024 761€
  26.07-03.08.2024 761€
Август    
  02.08-10.08.2024 761€
  09.08-17.08.2024 761€
  16.08-24.08.2024 761€
  23.08-31.08.2024 761€
     
Септември 30.08-07.09.2024 761€
  06.09-14.09.2024 761€
  13.09-21.09.2024 761€
 • Цените се наведени за пакет аранжман (автобуски превоз и хотелско сместување) и се валидни за резервации и уплата од 30% при резервација. (Доплата минимум 7 дена пред денот на тргнувањето).
 • За секој хотел се наведени цените,услуга и опис на хотелот.
 • Цените се дадени по лице во дво креветна и трo креветна соба.
 • Курс на пресметување 1 еур = 62 ден.
 • Политика за деца за пакет аранжман :
  • Деца од 0 – 5,99 год. – Бесплатно сместување во хотел. ( Повратен автобуски билет 80 eur).
  • Деца од 6 – 11,99 год. – 50% попуст од вкупната цена
 • “Само хотел ” се одбиват 80 еур од вкупната сума на аранжманот за резервации од 7 ноќи и 8 дена
 • Организиран превоз од: Скопје,Куманово,Тетово,Штип,Велес,Неготино,Гевгелија.

 

Само автобуски билет до Кушадаси:

  • За возрасни : Повратен билет 120 еур. Еден правец 80 еур.
  • За деца: Повратен билет 100 еур. Еден правец 60 еур.
  • Задолжително патничко осигурување за секој патник.