ХОТЕЛ Ada New Day Resort - Кушадаси - 7ноќи - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Хотелот е лоциран на 150м од најпознатите плажи во Кушадаси, Ladies Beach. Хотелот е оддалечен на 2 километри од центарот на градот.

Хотелот располага со 128 соби, кои се распоредени на 5 спрата. Сите соби се комфорни и располагаат со сопствен балкон, клима уред, сопствена бања (туш, тоалет,фен за коса),ТВ, сеф, телефон, минибар и бесплатна Wi-Fi конекција.

Хотелот е на база HB(појадок и вечера – шведска маса – во главниот ресторан).Гостите може да уживаат во разновидни регионални и интернационални јадења кои се послужуваат секој ден во главниот ресторан. Хотелот исто така располага со два барови каде гостите може да уживаат во широк спектар на коктели.

Користење на базен, базен за деца, ресторан, lounge area,игралиште за деца,фитнес центар, сауна, хамам, тениско игралиште, паркинг, градина, тераса, Wi-Fi конекција се бесплатно.

Месеци Термини Цена
Jуни 07.06-15.06.2024 447€
  14.06-22.06.2024 447€
  21.06-29.06.2024 479€
  28.06-06.07.2024 544€
Јули    
  05.0713.07.2024 544€
  12.07-20.07.2024 544€
  19.07-27.07.2024 544€
  26.07-03.08.2024 544€
Август    
  02.08-10.08.2024 544€
  09.08-17.08.2024 544€
  16.08-24.08.2024 544€
  23.08-31.08.2024 544€
     
Септември 30.08-07.09.2024 479€
  06.09-14.09.2024 479€
  13.09-21.09.2024 447€

 

Услуги со доплата: Увозни пијалоци, свежо цедени сокови,сервис за перење алишта, минибар, пинг понг, билијард, телефон, сеф,водени спортови, лежалки на плажа, room service (услуга во соба), лежалки и чадори на плажа, спа третмани и масажи.

 • Цените се наведени за пакет аранжман (автобуски превоз и хотелско сместување) и се валидни за резервации и уплата од 30% при резервација. (Доплата минимум 7 дена пред денот на тргнувањето).
 • За секој хотел се наведени цените,услуга и опис на хотелот.
 • Цените се дадени по лице во дво креветна и трo креветна соба.
 • Курс на пресметување 1 еур = 62 ден.
 • Политика за деца за пакет аранжман :
  • Деца од 0 – 5,99 год. – Бесплатно сместување во хотел. ( Повратен автобуски билет 80 eur).
  • Деца од 6 – 11,99 год. – 50% попуст од вкупната цена
 • “Само хотел ” се одбиват 80 еур од вкупната сума на аранжманот за резервации од 7 ноќи и 8 дена
 • Организиран превоз од: Скопје,Куманово,Тетово,Штип,Велес,Неготино,Гевгелија.

 

Само автобуски билет до Кушадаси:

  • За возрасни : Повратен билет 120 еур. Еден правец 80 еур.
  • За деца: Повратен билет 100 еур. Еден правец 60 еур.
  • Задолжително патничко осигурување за секој патник.