ХОТЕЛ МАРИНЕР 4* - Лорет де Мар - хол - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Лорет де Мар, добро позант град во единствената Шпанија сеуште го задржува својот автентичен шарм и карактер.
Долги плажи облеани со сонце, кристални води и зелени пејзажи се повеќе и повеќе станува омилена дестинација за оние кои бараат совршен баланс помеѓу релаксација и авантура.
Кога станува збор за летување во прекрасниот, живописен Лорет Де Мар престојот во Хотел Маринер 4* е вистинскиот ваш избор.

Сместен на само 50 метри од плажа располага со модерно уредени , климатизирани соби со сопствени sea view балкони и со свој сопствен отворен приватен базен.
Секоја бања е опремена со фен и крпи кои редвно се менуваат.
WiFi услугата е достапна но, со одредена доплата за истата.

Ресторанот на Хотел Маринер е на база на шведска маса со голем избор на континентална и интернационална храна.
Навечер има музика во живо, а еднаш неделно имаат и тематска вечер со регионална храна и музика.
Центарот на Лорет де Мар е на помалку од 5 минути пешачење од хотелот.

Рана резервација важи до 15.04.2024

 

Датум: 20.06.-20.09.2024
Времетраење: минимум 7 – 9 ноќи
Дестинација: Лорет де Мар, Шпанија
Транспорт: Авион – 23 kg багаж + рачен багаж
Цени за јуни: 20.06-28.06. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1095 
Редовна цена: 1235 
28.06.-05.07. по лице за дадениот период
Рана резервација: 985 
Редовна цена: 1135 
Цени за јули: 05.07-12.07.  по лице за дадениот период
Рана резервација: 1045 
Редовна цена: 1195 
12.07.-20.07. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1115 
Редовна цена: 1265 
20.07.-29.07. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1195 
Редовна цена: 1290 
26.07.-04.08. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1195 
Редовна цена: 1290 
29.07.-05.08. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1095 
Редовна цена: 1235 
Цени за август: 03.08.-11.08. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1145 
Редовна цена: 1295 
05.08.-12.08. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1095 
Редовна цена: 1235 
10.08.-18.08. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1145 
Редовна цена: 1295 
12.08.-21.08. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1195 
Редовна цена: 1290 
22.08.-30.08. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1155 
Редовна цена: 1250 
Цени за септември: 30.08.-06.09. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1020 
Редовна цена: 1160 
06.09.-13.09. по лице за дадениот период
Рана резервација: 985 
Редовна цена: 1135 
13.09.-20.09. по лице за дадениот период
Рана резервација: 945 
Редовна цена: 1090 

Во цената е вклучено:

 • 7 ноќевања во Хотел Маринер 4**** со услуга на база полупансион HB
 • Аеродромски такси
 • Повратен авионски билет
 • Трансфер од аеродром до хотел и од хотел до аеродром

Во цената не е вклучено: 

 • Туристичка такса
 • Патничко осигурување
 • Локален транспорт: метро или автобуски билети

Забелешки:  

 • Пасошот треба да е со важност од минимум 90 дена од моментот на влез во земја од Шенген зоната
 • Пожелно е секој патник да има валидно патничко осигурување
 • При резервацијата треба да се плати 30% од вкупниот износ на аранжманот
 • Плаќањата извршени во денарска противвредност ќе се пресметуваат по курс 1 EUR = 62 МКД