Хотел Лондон **** Спиле Албанија-ДБТ-Leto 2023

Share on facebook
Хотел Лондон е хотел со 4 звезди  сместен на мирна локација на само 100м од плажа.   Се оди преку борова шума дирекно на плажа на Спиле(песочна плажа со многубројни кафичи и ресторани)
Сопствени чадори и лежалки на плажа кои се вклучени во цената.
Поседува базен каде што можат гостите на хотелот да се релаксираат .
Во ресторанот се доручекот и вечерата е на база -самопослужување.Собите се дво, тро и четворокреветни опремени со клима (вклучена во цената),фрижидер,ТВ,тоалет…

Picture

.ЦЕНАТА Е ЗА 7 ХБ(ПОЈАДОК  И ВЕЧЕРА )СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ И ВКЛУЧЕНИ ЛЕЖАЛКИ НА ПЛАЖА!
*курсот на евро -62 ден
Влегување во собите во 14часот
напуштање на собите во 9 часот
Деца до 3 г –гратис
деца  од 3-11.99 години плакаат  50%
Во цената е вклучено
-7 полу пансиони (појадок  и вечера)на самопослужување
-лежалки на плажа
-автобуски превоз од наведената релација
-туристичка таксаВо цената не е вклучено
-Со сопствен превоз цената се намалува за 15 евра
Во цената не е опфатено патничко осигурување(не е задолжително)
Во цената не е опфатена станична услуга -Скопје 50 денариНАПОМЕНА:
*-За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот  термин
*Користењето на собите запоцнува првиот ден од 14.00 цасот а се напуштаат  последниот ден во 10.00 часот
*Може да се патува и само со лична карта или пасош*по завршување на вашето летување собата треба да се остави како сто била при влегувањето.Во случај на настаната штета клиентот ја надоместува штетата кај сопстевеникот.
*Јачината на сигналот на интернет зависи исклучиво од давателот .
*Фотографиите од сместувањето се од повеке соби а не се селектитани од една соба
Термини
Јуни:
05.06-12.06 /12.06-19.06   /   19.06-26.06  /26.06- 03.07
Јули: 03.07-10.07  /10.07-17.07  /17.07-24.07  /24.07-31.07
Август: 31.07-07.08  /07.08-14.08  /14.08-21.08  /21.08-28.08 /28.08-04.09
Септември: 04.09-11.09  /11.09-18.09