ХОТЕЛ АНГЕЛОС - Ормос Панагијас - еск - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Hotel  ANGELOS

Информации за хотелот

Хотелот зафаќа површина од 3000 кв.м и има 2 станбени згради, сопствена уредена територија за одмор – пријатна сенката во дворчето опколено со дрвца од калинки и паркинг простор за сите гости. Неодамна е извршено комплетно реновирање на хотелот, а реновирани се и сите внатрешни простори. Елегантните соби на хотелот ви нуда удобен престој, привилегирана локација веднаш на брегот на Егејското Море, а персонал е тука за да ви помогне да имате незаборавен престој и да уживате во сонцето, морето и гостопримство во едно од најубавите и живописните места на вториот крак.

Цени за наем на сместувањето.

1/2 sea view 1/2 side sea view 1/2 standard 1/3 garden view 1/2+2 side sea view
12.5.2024 458 438 438 698 798
19.5.2024 458 438 438 698 798
26.5.2024 458 438 438 698 798
02.6.2024 478 458 458 723 823
09.6.2024 618 578 578 823 923
16.6.2024 638 598 598 848 948
23.6.2024 738 608 608 1123 1223
30.6.2024 738 698 698 1123 1223
07.7.2024 738 698 698 1123 1223
14.7.2024 798 738 738 1198 1298
21.7.2024 798 738 738 1198 1298
28.7.2024 798 738 738 1198 1298
04.8.2023 798 738 738 1198 1298
11.8.2024 798 738 738 1198 1298
18.8.2024 758 718 718 1173 1273
25.8.2024 618 578 578 948 1048
01.9.2024 598 578 578 923 1023
08.9.2024 458 438 438 698 798
15.9.2024 458 438 438 698 798
22.9.2024 458 438 438 698 798

Што е вклучено во цената

-Сместување во хотел Ангелос 2*

-појадок

-користење на клима

Што не е вклучено во цената

-Превоз за возрасни 50евра, за деца до 11,99 години 40евра

-Патничко осигурување

-Индивидуални трошоци

 

Сместување Хотел АНГЕЛОС

DOUBLE ROOM SEA VIEW

Двокреветните соби со поглед на море имаат капацитет за 2 лица. Во собите има еден брачен кревет, а собите се со големина од 19 м2. Собите се опремени со работно биро, гардеробер, подот е со плочки, звучно изолирани прозорци, маса и столчиња на балкон, мрежа за комарци, горните спратови се достапни само со скали.

Во кулатилото има туш, крпи, тоалет хартија, биде, сапун за тело, шампон. фен за коса, пешкири.

Во спалната има електичен бокал, мини фрижидер, телевизор.

 

DOUBLE ROOM GARDEN VIEW

Двокреветните соби со поглед кон градина имаат капацитет за 2 лица. Во собите има еден брачен кревет, а собите се со големина од 19 м2. Собите се опремени со работно биро, гардеробер, подот е со плочки, звучно изолирани прозорци, маса и столчиња на балкон, мрежа за комарци, горните спратови се достапни само со скали.

Во кулатилото има туш, крпи, тоалет хартија, биде, сапун за тело, шампон. фен за коса, пешкири.

Во спалната има електичен бокал, мини фрижидер, телевизор.

TRIPLE ROOM SEA VIEW

Трокреветните соби со поглед кон море имаат капацитет за 3 лица. Во собите има еден брачен кревет и еден единечен кревет, а собите се со големина од 24 м2. Собите се опремени со работно биро, гардеробер, подот е со плочки, звучно изолирани прозорци, маса и столчиња на балкон, мрежа за комарци, горните спратови се достапни само со скали.

Во кулатилото има туш, крпи, тоалет хартија, биде, сапун за тело, шампон. фен за коса, пешкири.

Во спалната има електичен бокал, мини фрижидер, телевизор.

TRIPLE ROOM GARDEN VIEW

Трокреветните соби со поглед кон градина имаат капацитет за 3 лица. Во собите има еден брачен кревет и еден единечен кревет, а собите се со големина од 24 м2. Собите се опремени со работно биро, гардеробер, подот е со плочки, звучно изолирани прозорци, маса и столчиња на балкон, мрежа за комарци, горните спратови се достапни само со скали.

Во кулатилото има туш, крпи, тоалет хартија, биде, сапун за тело, шампон. фен за коса, пешкири.

Во спалната има електичен бокал, мини фрижидер, телевизор.

QUADRUPLE ROOM SEA VIEW

Четирикреветните соби со поглед кон море имаат капацитет за 4 лица. Во собите има еден брачен кревет и еден единечен кревет на развлекување. Собите се со големина од 24 м2. Собите се опремени со работно биро, гардеробер, подот е со плочки, звучно изолирани прозорци, маса и столчиња на балкон, мрежа за комарци, горните спратови се достапни само со скали.

Во кулатилото има туш, крпи, тоалет хартија, биде, сапун за тело, шампон. фен за коса, пешкири.

Во спалната има електичен бокал, мини фрижидер, телевизор.

QUADRUPLE ROOM SEA SIDE VIEW (Страничен поглед)

Четирикреветните соби со страничен поглед кон море имаат капацитет за 4 лица. Во собите има еден брачен кревет и еден единечен кревет на развлекување. Собите се со големина од 24 м2. Собите се опремени со работно биро, гардеробер, подот е со плочки, звучно изолирани прозорци, маса и столчиња на балкон, мрежа за комарци, горните спратови се достапни само со скали.

Во кулатилото има туш, крпи, тоалет хартија, биде, сапун за тело, шампон. фен за коса, пешкири.

Во спалната има електичен бокал, мини фрижидер, телевизор.

 

DOUBLE ROOM ECONOMIC

Двокреветните економични соби немаат поглед и се помали од стандардните двокреветни соби од 24 м2. Собите се опремени со работно биро, гардеробер, подот е со плочки, звучно изолирани прозорци, маса и столчиња на балкон, мрежа за комарци, горните спратови се достапни само со скали.

Во кулатилото има туш, крпи, тоалет хартија, биде, сапун за тело, шампон. фен за коса, пешкири.

Во спалната има електичен бокал, мини фрижидер, телевизор.

 

 

Важно

-Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
Доплата за туристичка такса 1.5 еур по студио/апартман на ден и се плаќа во вилата.
-Цените се изразени во евра ПО ЛИЦЕ, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд).
-Во собите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети.
-Кога се цените ПРОМО за уплата на два последователни термини, се рачунат две промо цени.
-За споен термин по редовните цени, на вториот термин се добива 10% попуст
-Попустите Не се комбинираат.
-Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra First или Last minute понуда, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот.
-Патничко осигурување е задолжително и не е вклучено во цена.
-Сместување во собите е по 14.00час.-локално време, а напуштање на истите е во 09.00час.
-По завршување на летувањето, должни сте да го оставите апартманот во чиста состојба.
-Доколку е за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата.
-Во цената е вклучено користење на Wi-Fi (организаторот не гарантира за квалитетот на интернетот).
-Патникот има обврска да ја провери важноста и исправноста на патните исправи, поради кое не може да се направи промена на термин.
-За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција и одржување.
-Дете до 11,99 години се сместува бесплатно доколку патува со 2 возрасни

Трето и четврто лице плаќаат 50% од сумата

-За ова патување важат општите услови на Т. А.Пикник Травел

Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

 

Факултативни излети

Посетете ја прекрасната плажа Трани Амуда

Цена за пакет: 0

Уживањето е бесплатно! Прекрасна песочна долга плажа со сино тиркизно море. Плажата има сино знаменце

Посетете го островот Амулијани

Цена за пакет: 0

Од Ормос Панагиас можете да го посетите единствениот населен остров на Халкидики, Амулијани.

Агиос Николаос

Цена за пакет: 0

Не треба да пропуштите да го посетите селото Агиос Николаос, кое е во близина на Ориос, познато по добро сочуваната архитектура од 19 век, тесните улици со камчиња и убавите таверни. Треба да го посетите рано навечер и вечерате овде

Во близина на Ормос се наоѓаат некои од најубавите плажи на Ситонија Латура, Лагониси, Талго, Ливари, Фава.