ХАУС ЛИТЕА - Неа Потидеа - тур - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Неа Потидеа е големо село кое се наоѓа на почетокот на првиот полуостров на ХалкидикиКасандра. Пред селото, има тенок појас земја на кој се наоѓа каналот Потидеа за да им служи на бродовите што доаѓаат и одат во Торонеос залив за да ловат риба. Каналот е главната атракција на Потидеа бидејќи импресивно се спојува со Торонеос и Термаикосовите заливи. И западната и источната страна на Потидеа се свртени кон морето. Организираните барови и кафулиња на плажа се наоѓаат на источната страна свртена кон вториот полуостров Халкидики, Ситонија. На западните карпи до заливот Торонеос, има мало пристаниште каде што рибарите ги врзуваат своите чамци и го растовараат уловот.

Вила Хаус Литеа се наоѓа на сама плажа во Неа Потидеа.

Попусти за рана уплата :
– 10% до 29/02/2024
(50 % уплата при резервација и целосна доплата до 21 ден пред датата на сместување)

GPS : 40.1887778, 23.3391111

сместување 1/3 студио
(за 2 лица)
1/3 студио
(за 3 лица)
1/4 апартман
(со една спална)
1/4+1 апартман
(со една спална)
поглед зграда море зграда море зграда море зграда
18.05-25.05 89 109 99 119 139 159 159
25.05-01.06 159 179 179 199 199 219 219
01.06-08.06 179 199 199 219 249 269 269
08.06-15.06 219 229 229 249 289 309 309
15.06-22.06 289 309 309 329 349 369 369
22.06-29.06 299 319 319 339 389 409 409
29.06-06.07 329 349 359 379 419 449 449
06.07-13.07 349 369 369 389 479 499 499
13.07-20.07 369 389 389 409 479 499 499
20.07-27.07 389 409 409 429 499 519 519
27.07-03.08 389 409 409 429 499 519 519
03.08-10.08 389 409 409 429 499 519 519
10.08-17.07 389 409 409 429 499 519 519
17.08-24.08 369 389 389 409 459 479 479
24.08-31.08 359 379 379 399 429 449 449
31.08-07.09 289 319 309 349 389 419 419
07.09-14.09 269 289 279 309 349 369 389
14.09-21.09 199 219 219 249 269 289 299
21.09-28.09 149 169 169 189 189 209 209

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
2 лежалки со чадор на приватна плажа за студио/апартман
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:
Сите трикреветни (1/3) студија се на III спрат
Корегиран ценовник на 05.02.2024
Цените обележани со црвено се промо цени и не следува попуст за рана уплата
Вилата е “pet friendly” доплата за домашно милениче (куче) 50 €
Сместување во собите прв ден е после 14;00 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10;00 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.

Важат Општите услови на  ТА ПИКНИК ТРАВЕЛ,

Сликите и информациите за сите понуди на нашата веб страна се од информативен карактер..
Агенцијата не гарантира за конекцијата и брзината на интернетот во објектите.
Димензиите на креветите во капацитетите во Грција се разликуваат од нашите стандарди.
Грчкиот стандард: единечен кревет 70-90см x 180-190см, брачен кревет 120-160см со 180-190см

  • Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.