СТУДИА YALOS - Лептокарија - јкт - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Студиа YALOS се лоцирани на прва линија покрај плажа, истите се наоѓаат на прв спрат, две од нив со поглед на море, и две со поглед на Олимп и градина.

Сите студиа се трокреветни со едно дупло легло и едно еднинечно легло, опремени со мини кујна со прибор за готвење и јадење, ТВ, Клима (со доплата 7еур на ден) интренет, балкон со гарнитура за седење, балконите на двете студиа кој се ориентирани према море се поголеми во квадратура. (во собите не се вклучени пешкири)

Адреса Emmanouil Antoniadi, Leptokarya 600 63, Greece

  • -Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава.
  • -Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).
  • -Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).

( последните два термина се промо цена и не подложат на попуст)

 

-12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2023, СО 100% УПЛАТА ДО 10.01.2024

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 29.02.2024, СО 100% УПЛАТА ДО 10.03.2024

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024, СО 100% УПЛАТА ДО 10.05.2024

 

Во цената не е вклучена туристичка такса од 1,5еур на ден, се плаќа во објектот на рецепција

Повратен превоз до Лептокарија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

-Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
-Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 60€ по лице
-Велес (бензинска пумпа Мотел Македонија) – 45€ по лице
-Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45€ по лице
-Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 45€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа:

-Битола Автобуска станица Транскоп – на перон – 40€ по лице
-Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 40€
-Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
-Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
-Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице

 

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

 

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10еур
– Деца до 1,99 години бесплатно

Пикник Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или ако има промена на цената на горивото

Време на поаѓање превоз од Скопје за Паралиа ( секоја Сабота )

-03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
-04:00 h Скопје (Дрводекор)
-04:30 h Велес (бензинска пумпа Мотел Македонија)
-05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
-06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Време на поаѓање превоз од Битола за Паралија:

-04:00 h Битола (автобуска станица Транскоп на перон )
-03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола
-02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
-02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
-03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

 

Поаѓање од Грција:

14:00 h локално време, ( 13:00 h мак.време) Лептокарија

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети)
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
*Препорачуваме патничко осигурување
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА Пикник травел

 

Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата