Студиа Yalos - LEPTOKARIJA -JTK - ЛЕТО 2023

Share on facebook

Студиа YALOS се ново изградени студиа, лоцирани на прва линија покрај плажа, истите се наоѓаат на прв спрат, две од нив со поглед на море, и две со поглед на Олимп и градина.

Сите студиа се трокреветни со едно дупло легло и едно еднинечно легло, опремени со мини кујна со прибор за готвење и јадење, ТВ, Клима (со доплата 7еур на ден) интренет, балкон со гарнитура за седење, балконите на двете студиа кој се ориентирани према море се поголеми, од тие кој се опремени преку . За подобра ориентација и наоѓање на вилата е ресторанот Лионикис кој е лоциран под студиата.

Адреса Emmanouil Antoniadi, Leptokarya 600 63, Greece

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

(првите два и последните два термина се промо цена и не подложат на попуст)

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.01.2023, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА И 100% УПЛАТА ДО 04.02.2023

 

YALOS LUX STUDIOS – ЛЕПТОКАРИЈА
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќи 1/3 gv 1/3 sv
03.06-10.06.2023 7 199 209
10.06-17.06.2023 7 239 269
17.06-24.06.2023 7 289 319
24.06-01.07.2023 7 349 369
01.07-08.07.2023 7 379 409
08.07-15.07.2023 7 379 409
15.07-22.07.2023 7 379 409
22.07-29.07.2023 7 439 469
29.07-05.08.2023 7 439 469
05.08-12.08.2023 7 439 469
12.08-19.08.2023 7 419 449
19.08-26.08.2023 7 319 339
26.08-02.09.2023 7 289 309
02.09-09.09.2023 7 259 279
09.09-16.09.2023 7 219 239
16.09-23.09.2023 7 159 179 ПРОМО
23.09-30.09.2023 7 129 139 ПРОМО

 

Удобности

 • Клима
 • TV
 • WI-FI
 • Превоз

  – Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

  Повратен превоз до Лептокарија чини:

  ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

  • -Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
  • -Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 60€ по лице
  • -Велес (бензинска пумпа, Макпетрол кружен тек) – 45€ по лице
  • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45€ по лице
  • -Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 45€ по лице

   

  ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

  • -Битола Автобуска станица Транскоп – на перон – 40€ по лице
  • -Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 40€
  • -Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
  • -Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 55€ по лице
   -Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
  • -Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице

   

  Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

  • – Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10еур
  • – Деца до 1,99 години бесплатно

   

  Време на поаѓање превоз од Скопје за Паралиа ( секоја Сабота )

  • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
  • 04:00 h Скопје (Дрводекор)
  • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, Макпетрол кружен тек)
  • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
  • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

   

  Време на поаѓање превоз од Битола за Паралија:

  • 04:00 h Битола (автобуска станица Транскоп на перон )
  • 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола
  • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
  • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола
  • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
  • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола