СОХБЕТ ХОТЕЛ 3+* – Шаркој - ви - ЛЕТО 2024

Share on facebook

СОХБЕТ МОТЕЛ, се наоѓа во срцето на Шаркој, но сепак на мирна локација- на сама плажа. Располага со 1/2, 1/3, 1/4 студиа, комплетно опремени со : клима, мини фрижидер, сопствено купатило, ТВ, WI-FI, балкон.15.

 • 20% ПОПУСТ за уплата до 25.12.2023
 • 15% ПОПУСТ за уплата до 15.01.2024
 • 10% ПОПУСТ за уплата до 01.03.2024
 • 7% ПОПУСТ за уплата до 15.04.2024
ТЕРМИН

 

УСЛУГА Цена по лице,со превоз
21.06 – 30.06.2024 ПП 369€
30.06 – 09.07.2024 ПП 389€
09.07 – 18.07.2024 ПП 409€
18.07 – 27.07.2024 ПП 409€
27.07 – 05.08.2024 ПП 409€
05.08 – 14.08.2024 ПП 409€
14.08 – 23.08.2024 ПП 409€
23.08 – 01.09.2024 ПП 399€
01.09 – 10.09.2024 ПП 379€
10.09 – 19.09.2024 ПП 369€
19.09 – 18.09.2024 ПП 359€

 

НАПОМЕНА:

 • Цените се дадени по лице за 9 ноќи на база ПП ( појадок, вечера ) со вклучен превоз
 • Користење на климата е вклучено во цената
 • Chick In – 14.00h, Check Out – 10.00h ( по локално време ).
 • Деца до 2 год. БЕСПЛАТНО – не користат седиште
 • Деца од 2 – 6 год. – плаќаат само седиште во автобус – 45€
 • Деца од 6 – 12 год. – 20% – ПОПУСТ

 

ВАЖНО:

 • Поаѓањето е ден предходно од дадените термини во табелата.
 • За сопствен превоз се намалува 35 € од дадените цени во табелата
 • За влез во Р.Турција потребно е патните исправи да се со важност минимум 6 месеци пред истекување.
 • За патувањето не е потребен сертификат за вакцинација, ниту било каков тест
 • Седиштата во автобус ги одредува агенцијата, доколку имате барање за одредено седиште истото се доплаќа 15€ за два правци.
 • Сместувањето во хотелот го одредува самиот менаџмент, Пикник Травел не гарантира за соба со поглед на море, соба на кат или приземје.
 • Доколку направите резервација телефонски истата ќе ви важи 4 часа, доколку поминат 4 часа , а за истата нема потврда за уплата – ќе се смета за откажана.
 • За резервација потребна е аконтација од 30% од сумата, целосна доплата 15 дена пред поаѓање.
 • Цените се изразени во евра, а уплатата се врши во денарска пртиввредност 1€ = 62 мкд.

 

ИНФОРМАЦИИ ЗА АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ (ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ):

 

Место и време на поаѓање:

Скопје                 19:00 h (Автобуска станица Скопје )

Велес                   19:30 h (бензиска пумпа, мотел Македонија)

Неготино            20:00 h (бензиска пумпа, Макпетрол)

Смоквица           20:30 h (бензиска пумпа, РТ петрол)

Гевгелија            21:00 h (бензиска пумпа, граничен премин Богородица)